Zvuková karta pro Linux.

Zdravím, sháním lepší zvukovou kartu pro Linux, jenže vůbec nevím, která mi tam bude šlapat. Tak by mě zajímalo, jestli je tu nějaký linuxák, který má rád muziku a zvuk, a vlastní zvukovku, která jede bez problému. Je mi jedno jestli bude externí, nebo interní, stará nebo nová. Jinak zvukovku budu mít jen pro přehrávání muziky, nikoliv na nahrávání hudebních nástroju a pod. Takže vstup na sluchátka a výstup na repro bohatě stačí. Pro představu, doma mám tyto sluchátka beyerdynamic DT-1990 Pro 250 Ohm, rád bych teda kvalitnější zvukovku. Díky.

Odpovědi na otázku

Jedině tato zvukovka umí hardwarové kódování v současnosti. V Linuxu třeba UBUNTU!https://www.asus.com/cz/Motherboards-Component... Ale pokud bych šel dál do historie, a pamatuji se, tak i v roce 1998 stačila starší zvukovka AZTECH do 16bit-ISA slotu, včetně profesionální daughter-board YAMAHA (za příplatek) ((na tu zvukovku byla přicvaknutá a osázená ta profi verze YAMAHA zvukovky a kvůli samplům a wavetable syntetizátoru....., ale to jsem odbočil, tehdá byl jenom red hat linux a slackware linux, neexistovalo ubuntu a debian atd. z těch linux distribucí...... Bejvávalo dobře

Abych nezapomněl, tenkrát ta sestava PC,bylo to, to přesně vím, velice nenáročná! (Psal se rok 1998!!!)PC sestava:CPU: AMD K5-90 (90MHz!!!!!)RAM: 2x16MB RAM DIMM (32MB RAM!!!!)HDD: 850MB systém (C:) - SEAGATE a 420MB (D:) - WDCCD: quad speed MITSUMI (4x a poze CD a nevypálené CD to nečetlo! Pouze lisované!!!!!SND: AZtech 16-bit+DAUGHTERBAOARD YAMAHA!!!! Super zvouček! Pošlu foto na vyžádání

Solidní retro

Také se na tom bezproblémově dalo plynule SAMPLOVAT BEETHOWENA, ale nejen to, i ten zvuk ze hry DOOMII (licence ID SOFTWARE) - tak jenom stáhnutí toho hudebného SAMPLE/SAMPLU trvalo na AMD K5-90MHz (co se zahřívala) - rovnou 6 minut do MS-DOS zvukového formátu - a jak hrál a bez SEKÁNÍ! Jó, bejvávalo, mladý pane! To s Windows neuděláte musíte tomu dopomoci. Tenkrát, co hrálo v MS-DOS - hlraje doposud v UNIXu / či Linuxu....

Vstup na sluchátka? To by mně zajímalo jak mohou být sluchátka zdrojem zvuku a "krmit" signálem vstup zvukovky. I když...čistě teoreticky by mohly fungovat i jako dynamický mikrofon, jen ta citlivost bude asi dost mizerná.

Jezis, samozrejme ze vystup Preklep.

Hlavně aby "uměla" těch 250 Ohm, to není běžné. Jinak bude hrát slabě. To už možná chce sluchátkový zesilovač.

Jo, taky nad tim uvazuju.

mám tu integrovaný Realtek® ALC892 a na kvalitu nemám důvod si stěžovat ani se slušnými sluchátky. Takže moc neporadím... Nejlepší asi bude vytipovat si nějaký model a pak koukat na kompatibilitu s linuxem.

Pravepodobně asi jo. Díky

mam v jednom PC SB audigy alebo M-Audio Audiophile 192 s prepojenim do analogoveho technicsu (SU-C03) a na repro Warfedale. Jedine kde je rozdiel je nahravka v pc pod 192kbps a vinyl. Ale tam istu cast skresluje Numark MixTrack Pro2 (midi kontroler)Aj kodek na MB ASRock hra na repro Cambridge SoundWorks DTT3500 5.1 bezi v pohode na sluchadla (senheiser hd650 / koss porta pro / Senheisser hd250 (stary typ nie BT))Skor ako na zvukovke bude zalezat na zdroji (FLAC / Opus) a kvalite nahravky.

Keď môže byť v podstate hocijaká, tak M-Audio Revolution 7.1 funguje na Linuxe vynikajúco.

Pokud máte strach o softwarovou podporu, co takhle vybrat jen DAC? Z počítače vytáhnete digitální zvuk přes SPDIF, HDMI nebo DisplayPort, a zbytek necháte na hardwarovém DAC.

Musíš si určit priorityBuď chceš kvalitní zvuk a nebo chceš Linux.Proto si kup Apple.

Jako vtip povedené. Pokud to bylo myšleno vážně, tak jste dost mimo.

Bez driveru (ovladače) bude sice zvukovka fungovat, ale pojede pouze v zákl. režimu (48/16).Naprostá většina výrobců zvukovek driver pro linux neposkytuje/nemá....

Pojede tak, jak si ji nastavíte v Alsa nebo PulseAudio. Radši si něco načti a VYZKOUŠEJ, než začneš psát hovadiny do diskuzí.