» Poradna » TV, audio a video

Zvukova karta k hifi, pomuze?

Zdravim, mam starší hifi věž, ktera hraje slušně, ale jelikož mám většinu hudby v mp3 v počítači, tak jsem jí připojil k PC a přijde mi, že hlavně rocková hudba nehraje dost dobře. Mám nějakou obyčejnou integrovanou zvukovou kartu a tak mně zajímá, jestli když koupim nějakou jinou(creative sound blaster audigy fx), tak tam bude znatelné zlepšení zvuku? A jestli stačí jenom ta zvukovka verze fx, nebo je lepší si připlatit za tu verzi rx? Ty parametry mají stejný a 7.1 zvuk nepotřebuji. Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Pokud nemáš integrovanou zvukovku z roku 1995, tak dost pochybuji, že s jinou poznáš nějaký rozdíl. To spíš budeš mít problém někde v propojení mezi PC a věží. Ona i ta věž může mít špatný vstup.

v praci pouzivam thinkpad e450 + 2.1 genius "neviem_model". Neda sa to pocuvat, takze som prikupil Creative SB Play, a hra to velmi dobre. Doma mam toshiba receiver s 5.1 + zvukovku z Asus B85pro gamer. Ked to napojim normalne cez jacky, tak sa to neda pocuvat, hra to otrasne, bez basov stredov. Ked to napojim cez HDMI (teda nie s int. zvukovkou), tak je to podstatne lepsie, ale az ked som to napojil cez optiku - teda znovu cez integrovanu zvukovku, tak to hra uplne paradne => vymena zvukovky mu pomoze.

yamaha, nie toshiba..

ANO. SPDIF Toslink je zvuk čistý na 5m narozdíl od 2xCINCH /STEREO/ bylo s rušením. Taky na AV Receiveru Yamaha 5.1. A navíc jdou i Dolby formáty místo pouhého sterea.

Co prosím? Nikdy jsem se nepovažoval za audiofila, ale rozdíl mezi čipem ALC 898, 887, sakra poznáš. Záleží jen na tom, jaký máš sluchátka. Pokud svítící herní šrot, pak ti stačí i integrovaná. Pro moje audiotechniky ATH-T500 je spolehlivý partner jen dedikovaná zvukovka, v mém případě XONAR-DX (Dej mu pane ještě dvakrát tolik let k žití :))

Nevím, proč sem motáš nějaká sluchátka, když tu jde o připojení staré hifi věže k počítači. Moje příspěvky míří hlavně na tazatelovu kapsu, aby si nejdříve ověřil, zda ten vstup na věži je vůbec schopný kvalitní signál zpracovat. Protože nikomu nebudu radit, aby koupil zbytečnou zvukovku a pak zjistil, že to hraje úplně stejně blbě a nic s tím neudělá. Dvakrát měř, jednou řež.

Máš recht, moje chyba.

Na nekvalitní MP3 ti nová zvukovka nepomůže. Přehrávej kvalitní FLAC, apod. .

"mám většinu hudby v MP3", tím je řešeno vše. A žádná sebelepší zvukovka ti kvalitu zvuku nezlepší. Zkus přehrát několik souborů flac a pokud to bude lepší, tak neřeš zvukovku, ale získání kvalitních zvukových souborů (zapomeň na ztrátovou kompresi MP3).

řešeno -> řečeno

Ja zažil i to, ze lidi vystavují flac a ty jsou dělané z MP3 128… a tim je řečeno vse. Pokud totiž nema originál tak na flac se nejde zpolehat a pokud to odněkud stáhl tak taky ne. Jedine ty flac udělat z originálního CD.. jo a taky jsem zažil ze hodně lidi dela audio cd do auta z MP3 taky pekny hnus, proto rikam originálního.

Rozdil mezi kvalitni mp3 (Lame) a Flacem je naprosto minimalni a drtiva vetsina lidi je od sebe nerozezna (nebo si mysli, ze slysi rozdil, ale je to placebo), staci zkusit test na http://abx.digitalfeed.net/list.lame.html"Audiofilove" samozrejme budou vzdycky tvrdit ze mp3 je odpad a trha jim to usi...

Rozdíl mezi CD audio/Flac a DOBŘE nahranou mp3 (aspoň 320kbps) je uchem prakticky nerozeznatelný.

Pokud je MP3 kvalitní tak poznáš sakra rozdíl mezi herními a skutečnými sluchátky.

Ta hifi věž má možnost připojení jenom přes dva jacky, jiný než ty klasický 3,5mm a na druhý straně je klasickej jeden 3,5m jack. Zkoušel jsem přehrávat i flac a tyky nic moc, ale nevim, jestli byli kvalitní. Až se dostanu k PC s cd romkou, tak si zkusim zkopirovat nějaké originální cd a uvidim. Na druhou stranu u těch diskuzí k zvukovkam na alze všichni píšou, jak se jim po výměně zlepšil zvuk.

Co máš za věž. Jen jestli je "kvalitní" ona. Co jsi popisoval je stereo vstup 2xCINCH.

To záleží na tom, či sú tie tvoje mp3 kvalitné.

Je už dost stará, ale z cédéček hraje na můj vkus slušně. Technics st-ch 505.

Jo bude to tenhle typ, ta moje vypadá trochu jinak, ale jenom v malickostech.

Jestli jsem koukal na správný manuál, je tam nějaký integrovaný obvod jako výkonový nf zesilovač. Což nemusí být až tak špatné, ale ty "bedny" k tomu nic moc.

Moje vypadaj trochu jinak, asi nějaký,,facelift". Ale nehrajou špatně, určitě jsou i lepší,ale mbe by tyhle stačili, kdyby hrali stejně, jako hrajou z cedecka.Jenom když je pripijim k Pc, tak ten zvuk neni tak vyraznej možná to je hudbou, až budu mít možnost, tak si zkopiruju original cd na flashku.

Nevim teda, jak moc je kvalitni, ale děda říkal, ze stála 1100 marek před více než 20 lety, tak by to nemuselo bejt úplný chrastítko.

V první řadě používej tlačítko odpovědět u příspěvků, na které reaguješ. Odpovídáš stále sám sobě na svůj dotaz a je třeba si domýšlet, k čemu to patří. A za druhé, zkus k věži připojit i něco jiného. Pokud to bude hrát lépe, může zvukovka pomoci, pokud ne, je to blbý vstup na věži a zvukovka budou jen vyhozené peníze.

Jo když se mi podaří něco sehnat. Zkoušel jsem mobil a mp3 přehrávač, ale ty taky nejsou kvalitní zdroj zvuku.

Třeba o Audacity jsi už slyšel? V něm si můžeš udělat testovací zvukový soubor s proměnnými frekvencemi sám.Portable: https://portableapps.com/apps/music_video/audacity...

Neslyšel, kouknu na to.

tak ked ani z mobilu to nehra ani z mp3 preravaca, tak to vyhod a kup si JBL xtreme alebo partybox a mas vybavene.

Tak ono to hraje, nesumi to nebo tak něco, ale v porovnání s originál cedeckem to neni tak vyrazny.

Tak pokud ten mobil a MP3 přehrávač zní ve sluchátkách dobře, zatímco přes věž také blbě, tak to bude věží. Pro ověření to můžeš zkusit přes stejná sluchátka i na té věži. Tedy porovnat, jak zní mobil/MP3 přehrávač + sluchátka a jak mobil/MP3 přehrávač + věž + sluchátkaZda to ta věž mezi tím nějak podělá.

Já bych to vyzkoušel takto: Nějaké original CD přehrál v té věži, pak to stejné CD stričil do PC (pokud teda má mechaniku), pustil přes věž a porovnal. Tak poznáš jestli máš špatné MP3, nebo je chyba v technice. Případně bych na uložto stáhnul nějaký FLAC k vyzkoušení.Jinak moje zkušenost je, že průměrný mobil ma lepší zvukový výstup než integrovaná zvukovka v PC - takže nějaká externí, imho stačí bazarová, by tomu mohla pomoci

Bojoval jsem podobné. Stačil malý USB převodník a bylo po problému. Stačí dragonfly Black. Se stolním prevodnikem se slucharkovym zesilovačem teac je zvuk super.

Je to celkem jednoduché, zkus k PC připojit nějaká slušná sluchátka a pokud tam ta hudba bude hrát slušně (na tvoje poměry) tak je problém ve věži. Záleží na tom, čemu říkáš "nehraje dost dobře" - například ploché nevýrazné basy mohou být dané mizerným repro, vůbec za to nemusí být odpovědný formát MP3...Už jsem měl k Pc připojena různá repro i kvalitní sluchátka Beyerdynamic a integrovaná zvukovka fakt není problém, pokud nejsi audiofil. Ale audiofil zas nebude používat nějakou starší věž a určitě by se pochlubil typem hifisoustavy i repro...

Pokud má zvukovka digitální výstup, pak by možná pomohlo https://www.aliexpress.com/wholesale - já to používám z televize do zesilovače. Zkoušel jsem to i u PC a oproti analogu z integrované zvukovky to bylo daleko lepší (jinak u PC používám starou externí + mikrověž).

Kdo chce ušetřit na sluchátkách, kupuje SuperLux. Čínská značka s excelentním zvukovým projevem za pětinu ceny highendu.