Zvuková karta = větší hlasitost ?

Zdravím na své základní desce mám integrovanou zvukovou kartu a chtěl bych se zeptat zda když dokoupím k PC například tuto zvukovou kartu: https://www.czc.cz/asus-strix-soar/185031/pr... tak to znamená že bude třeba zvuk v reproduktorech a sluchátkách třeba více hlasitější ??

Odpovědi na otázku

Nejspíš ne, kvalita a hlasitost není totéž

tvl 2000kč kvalita určitě ale hlasitost neovlivníš touhle kartou

Hlasitost přece záleží na zesilovači.Ne na zvuk. kartě.

Jako že by se linkové signály sečetly a zvuk byl hlasitější? To fakt ne. Hlasitost ovlivňuje zesilovač.

Jestli ti všechno hraje potichu a máš v pořádku sluch, budeš potřebovat lepší zesilovač. Napěťové úrovně Line Out mají všechny karty stejné, leda by se ti podařilo přepnout výstup karty na sluchátkový i při připojení zesilovače. Ale tím bys mu jen přebudil vstup a hrálo by to hodně zkresleně.

No, ono je to trošku složitější. Ne všechny linkové úrovně jsou stejné. Existují 3 linkové úrovně, teď z hlavy neřeknu hodnoty. Ale např. jedna studiová je i +4dB. To bude reálně hrát hlasitěji.Pak sluchátkový zesilovač...dokáže dodat větší (a hlavně by měl dokázat dodat "tvrdší" napětí")...pokud ale tento výstup zeslabíš, tak vůbec nepřebudíš zesilovač (no, taky záleží, a to hodně, na tom zesilovači. Muže být schopný se nechat takto vybudit hodně...pak to bude hrát hlasitěji a nezkresleně).Resumé...ZÁLEŽÍ NA ZESILOVAČI.

p.s.: Komerční linková úroveň je myslím 0,707V. Ne 1V.

A kte karte si kúp ešte aj toto a budeš mať kvalitu a kvantitu : https://www.czc.cz/samsung-hw-j7501-stribrna...