» Poradna » Mobily

Zvuk

Dobrý deň kúpil som si novú matičnú dosku Asrock B450M Pro 4 zapojil som do dosky slúchadla a automaticky mi počítač rozpozná ako Speakers a slúchadla hrajú aj na max hlasitosti slabo.Na starej doske som nainštaloval Realtek a tam som zmenil Speakers na Headphones no tú keď to nainštalujem tak sa nič nedeje program neexistuje neviem ako to zmeniť.Ďakujem za pomoc

Odpovědi na otázku

Zkuste stáhnout audio drivery pro vaši základní desku přímo ze stránek výrobce motherboardu.

Pomoc je jednoduchá, kup si externí převodník/sluchátkový zesilovač připojený na USB , třeba tento : https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Sluchatkov... a máš vyřešeno. Zvuk bude nesrovnatelně lepší a výkon zcela dostatečný.Jinak ta základní deska má výstup jen line out, tedy pro návazný zesilovač nebo aktivní repro, ne pro sluchátka. Oni to sice nějaká nízkoimpedanční a hodně citlivá sluchátka utáhne (ale ty tvoje to asi nebudou), ale primárně to pro sluchátka není dělané. Tvůj starý bord měl audio zřejmě řešené více univerzálně.