» Poradna » Mobily

Zvuk

Ahoj, mám problém se zvukem v pc..Když připojím sluchátka k počítači, tak se spustí software, kterej mi nabídne možnost co jsem připojil atd.. což není problém. Ale jde o to, že když pak pustím něco do sluchátek, tak můžu jen na 10% hlasitosti. Když se pokusím dát hlasitost výš, tak zvuk začne jakoby přeskakovat.. Hlasitost si dělá co chce, nahlas potichu nahlas potichu, a do toho slyšim ještě takový praskání.. Těžce se to popisuje a dost mě to štve.. Při připojení sluchátek mi to ještě hází zprávu "Impedance předních sluchátek je nižší než 51 ohmů Úroveň zesílení je nastavena na Poslech. Poznámka: Pro přesnou detekci impedance nastavte ovládání hlasitosti na dálkovém ovladači sluchátek na maximum." Nejsem na tohle nějakej machr a nerozumim tomu. Nevíte někdo co s tím je?

Odpovědi na otázku

1. Sluchátka jaká? 2. Jak připojená?3. Počítač jaký? 4. Zvukovka integrovaná na základní desce nebo samostatná?5. Systém jaký? 6. Ovladače instaloval kdo?7. Jiná sluchátka v PC fungují?8. Sluchátka v jiném PC fungují?

1. Creative Aurvana Live! 22. 3.5 mm jack v rozbočce na mikrofon a sluchátka3. Úplně nerozumim, ale je sestavený4. Integrovaná5. Windows 10 home6. Já7. Ano8. Ano

Typem PC jsem myslel třeba jestli se nejedná o notebook...Sluchátka máš v rozbočce? To zní podezřele! To je nějakej mezikus? Jdou zapojit napřímo?Ovladače jsi stahoval z webu výrobce základní desky? Jaké? Jako první byl nainstalován ovladač čipsetu?

Pc mam stolní. Je to takový mezikus tady je odkaz aby jsi měl představu: https://www.alza.cz/hama-audio-2x-3-5mm-jack-... . Napřímo zapojit jdou, ale stejně to blbne. Ovladače jsem instaloval z CD, které k tomu byloy je to od Asusu. Bohužel nevím co jeto čipset.

Čipset (Chipset) = čipová sada základní desky: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cipov%C3%A1_sadaOvladače k čipsetu by se měly instalovat jako první, aby byly korektně rozpoznány ostatní připojená zařízení. Ale pokud nemáš ve Správci zařízení žádný žlutý otazník či vykřičník, mělo by to být OK.Nicméně bych šel raději na web Asusu a stáhl nejnovější ovladače, kdo ví, jak staré na tom CD jsou.Bez mezikusu to "blbne" stejně jako s tou rozdvojkou? V jiném PC jsi to měl zapojené taky s ní?Nemáš to zapojené do nějakého předního panelu? Pokud ano, co se stane, když to zapojíš dozadu, přímo na konektory základní desky?A ještě se vrátím k té hlášce - je opravdu přesně taková jak jsi napsal? Nic přesně takového jsem totiž nevygooglil...

Žádný vykřičník tu nemám. A asi jsem odhalil problém.. Je to v tom předním panelu, ze zádu to hraje normálně.. Ale to mě dost štve, protože ten kabel neni moc dlouhý a nevystačí mi..

Koupit delsi kabel za par desetikorun.Je to pro laika mnohem snadnejsi, nez resit, jestli jsou predni zdirky nepouzitelne kvuli spatne kvalite skrine, spatnemu zapojeni do desky nebo spatnemu nastaveni v BIOSu/UEFI.

No takhle, já mam ještě prodlužovací jack, ale když ho připojím, tak nejde mikrofon

No musite bud pouzit spravnou prodluzovacku, co neni jen stereo (tezko shanet, snadno vyrobit, neboji-li se osoba pajky) ... nebo proste za tu rozdvojku musite dat dve klasicke prodluzky "vedle sebe". Pak vsechno pojede.Neni to prece zadna raketova veda - pocet kontaktu konektoru musi odpovidat poctu vodicu v kabelu atd.

Ten prodlužovák musí být buď 4-žilový se 4-pinem (+ rozdvojka do PC), nebo musíš použít 2 "běžné": 1 pro sluchátka a 2. pro mikrofon (z té rozdvojky).