Zvuk z PC

Dobrý den, usiluji u svého PC o následovné:1) mít virtuální 5.1 zvuk z 5.1 reproduktorů. Jde o to, že více než stereo v podstatě mají jen filmy, u všeho ostatního mi hrají pouze dva reproduktory z pěti.Aktuálně mám motherboard MSI Z150. Ta podporuje nějaký software Nahimic 2, který sice virtualizovat 5.1 zvuk umí, ale není to dokonalé. (ovladač často padá, je potřeba restart PC a někdy celkový reinstall nahomic2, ...)2) mít k PC připojené sluchátka a mikrofon, ze kterého uslyším zvuk v těchto sluchátkách. Windows umí u mikrofonu zapnout "poslouchat toto zařízení", což je téměř to co chci, ale je tam příliš velké zpoždění. Takže to nejde použít. Dočetl jsem se, že je k tomu potřeba jakási technologie ASIO, kterou umí zvukové karty například Sound Blaster Z. Je to pravda?Splnila by tedy moje požadavky nějaká zvuková karta? (například ta Sound Blaster Z má výstupy na 5 reproduktorů + sluchátka + mikrofon). To by mohlo být to co hledám? Máte s tím někdo zkušenosti, případně má smysl kupovat zvukovou kartu, nebo hledat jiné řešení?Děkuji

Odpovědi na otázku

Soundblaster Z to zvládá a i při stereu se dá nastavit ,aby hrála ze všech reproduktorů. Je to funkce Soround v krásném ovládacím panelu ovladače zvukové karty. Jen je potřeba v ovladači nastavit ekvalizerem profil pro Reproduktory a sluchátka zvlášť. Jinak tam mužeš mít trvale zapojená sluchátka. Zvukovka má speciální jack konektor na sluchátka a jen to v ovladači přepínáš. Mám ji už od doby k, kdy se začala prodávat a je to fajn. Kup si ji a vyzkoušej. V E shopu an to máš 14 dní.