Zvuk z grafárny GTX 750ti přes HDMI do recievru YAMAHA pouze stereo

Vyzkoušel jsem různé ovladače a stále mám v nabídce u výstupu CAT-6066 pouze stereo, které pochopitelně hraje. Neumím dost anglicky, ale na webu Nvidia jsem pochopil, že jejich videokarty nějak blbě detekují cílová zařízení. Nevíte někdo, jak to zprovoznit? Je mi celkem k prdu velká plazma a 7 x 100W, když to do toho nedostanu

Odpovědi na otázku

Jaky zvukovy format do AVR posilas?

Jakýkoliv mám v PC. Filmy se zvukem 5.1, hry a nebo něco přímo z webů. V nabídce mi to dává pouze stereo. Není to asi tím, co posílám ven, ale v tom, že to nedovoluje nastavit 5.1 zvuk na výstup.

Jak je cela sestava zapojena? Z PC do AVR a pak do TV?

Ano, skoro tak. Z grafárny vede HDMI kabel do převodníku z HDMI na komponent, protože mám starou plazmovku HITACHI 1024 x 1024 a z toho převodníku to jde do toho recievru YAMAHA 7 x 100W přes optický kabel. Je fakt, že hrají všechny repráky, krom zadního, ale to je asi v pořádku, když je ten zvuk jen 5+1. Jenže, nejsem si jistý, zda ten zvuk je stejný, jako když pustím například film z DVD přehrávače. V PC mi to nenabízí jiné nastavení, než stereo a to mě znervózňuje, že to asi není uplně v pořádku.

Asi záleží na tom, jak se "hlásí" ten převodník … Zkus to HDMI píchnout přímo do AVR.

Aha... SKORO. Cely problem je samozrejme zpusobuje prevodnik. Ten AVR ma HDMI?

AVR nemá HDMI, kdyby měl, tak to nepotřebuju ten převodník, protože výstupy z AVR jsou na obraz komponent, který má ta plazma a na zvuk bych pak už nic nepořeboval. Pomohl by nějaký převodník z HDMI na SPDIF ? I když to už mě asi z těch převodníků hrábne ...