» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zvuk po aktualizaci W10

Zdravím potřebuji vyřešit problém.Dnes jsem si aktualizoval W10 a po aktualizaci mi zvuk funguje, ale když připojím sluchátka, tak to sice začne hrát ve sluchátkách ten zvuk, ale jako zařízení pro přehrání se zobrazuje pořád pouze reproduktory.Takže nemužu přepínat mezi sluchátky a reproduktory v NTB.Před aktualizací to šlo normálně když jsem připojil sluchátka tak se přidalo další zařízení a mohl jsem normálně přepínat zvuk mezi sluchátky a reproduktory v NTB.Děkuji za případné rady :)

Odpovědi na otázku

Vrátit tam zpátky orig. driver zvukovky který byl nahrazen generickým od MS. A ošetřit aby se situace neopakovala. (zakázat aktualizace driverů přes WU).Toto je bohužel "vymoženost" W10......

A jak to prosimtě udělám ?Myslíš jako reinstal ovladačů zvuku ? to jsem udělal teď ale nic se nestalo :(

A odkud jsi stáhl ten ovladač (kterýms to teď reinstaloval)? Je to určitě ten správný? Máš zjištěné ID zvukovky?

http://www.realtek.com.tw/downloads/tady odtud samozřejmě stejná 64-bitovou verzi pro W10Čím myslíte ID zvukovky ?

Zvukovek je přece spousta typů a každý potřebuje svůj ovladač. Podle čeho bys chtěl ovladač najít když neznáš ID (přesný typ) tvé zvukovky? Že je zvukovka Realtek nestačí - to je stejné jako napsat auto Fiat... A pokud tam "namastíš" nějaký náhodný ovladač, pak se nediv že půlka věcí nebude funkční.ID zvukovky najdeš ve Správci zařízení.

Popis zařízení Řadič High Definition Audio [8086-9D70] [NoDB]Typ sběrnice PCIID zařízení 8086-9D70ID subsystému 1043-1CCDtady je vše potřebné ?

To je řadič - ne zvukovka...http://it.cestuji.info/bild/realtek_vendor.gif(to je ovladač na síťovku, ale princip je stejný)

MMDEVAPI\AudioEndpointsmám to

Nemáš nic - výstupem tvého snažení musí být Vendor&Device ID jako je na obrázku výše..TTady máš návod pro blbce http://www.servispckupka.cz/jak_stahnout_a_nainstalov...

tak jedině toto HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0256&SUBSYS_10431CCDale to je pod kolonkou řadič zvukuprostě jinak ve Správcích zařízení nevidím zvukovou kartupouze řadiče zvuku a nebo uplně dole mám zvukové vstupy a výstupy

Ano, je to v Řadiče zvuku, videa a her.ID = VEN_10EC&DEV_0256Podle toho si najdi ovladač. Návod máš.

Bohužel pod Vendorem 10ECnení žádné device id 0256 takže nevím co dál jsou tam pouze 0260 nebo 0262 ale né má verze

https://devid.drp.su/Máš tam 4 verze...

Juwo, ty retarde! Je ti jasné, že jedna z těch verzí je ta, co je na realteku a kterou už stahoval?

... a těžko mu to bude řešit ten problém, když na wu, catalogu, realteku i na tebou uvedeném odkaze jsou klasické realtekové ovladače. Jenže výrobci notebooků si na stejný id hardware dělají nejspíš své upravené, minimálně s nastavením, takže je nutné použít buď přímo upravený ovladač od výrobce notebooku nebo udělat nastavení takové jaký má výrobce notebooku.

... jo a pokud přece mu tam chceš rvát ten ovladač z drp.su tak si s ním pořeš nejdřív odinstalaci stávajícího, protože na catalogu a pravděpodobně i wu je nejnovější 8135, na tebou uvedeném webu 8105 a na realteku dokonce 8036, takže se to instalovat těžko bude, když je na zvukovce novější ovladač

Zkusil jsem to vrátit ty ovladače na původní verzi s očekáváním že se něco zlepšítak nefungujou už ani sluchátka předtim alespoň fungovali

Pokud vrácení ovladače nepomohlo, použij bod obnovy který se vytvořil před tou "osudnou" aktualizací. A když nepomůže ani to, budeš muset reinstalovat.

Výstupy se teď volí jinde a jednodušeji - klikni normálně na reproduktorek v liště a přímo tam u nastavení hlasitosti by ti to mělo dát vybrat.

Ale to já doteď dělal víš :)Než se to posralo

A zase ty desítky .Pokud nezabere přeinstalace ovladačů zvukové karty (stažením ze stránek výrobce tvého tajného notebooku) , tak máš smolíka a připrav se na přeinstalaci systému.

mám aj bod obnovení před aktualizací tak se asi vrátím

Nejsem si jist, zda-li ti bod obnovení opraví ovladače. Většinou je to naopak odinstaluje a znefunční.