» Poradna » Notebooky

Zvuk nehraje po odpojení bluetooth sluchátek

Ahoj kolegové, před měsícem jsem si zakoupil Dell xps, protože jsem přecházel z macu a chtěl jsem něco kvalitního. Bohužel nevím zda to je chybou ve windows a nebo v počítači, ale jakmile se třeba počítač vypne a jsou sluchátka připojená a pak se odpojí, třeba z důvodu nízké baterie, tak i notebook to rozpozná, bohužel již nehraje reproduktory a jediná možnost je to opět restartovat a restartovat to takhle každý den je již fakt otravné. Zkoušel jsem a měl bych mít všechny ovladače aktuální, tak si říkám, kde je chyba.

Odpovědi na otázku

zkus kliknout na ikonku druheho reproduktoruhttps://ibb.co/wrWwBTb

Podívej se do nastavení zvuku a zkus přehodit na jiný výstup. Lepší rozhodně i bude když sluchátka nejdřív odpojíš přes bluetooth a pak až vypneš. Jinak máš bt rovnou v notebooku nebo máš nějaký adaptér? A co je to za sluchátka?

Proč by to bylo lepší. Vypnutí sluchátek = odpojení přes BT.

Jako za zkoušku nic nedáš. Ten notebook si klidně pořád může myslet, že jde zvuk přes bluetooth. Je to sice dost nepravděpodobný, ale jak už jsme psal. Za zkoušku nic nedáš.

Zkoušel jsem přepínat a i když to mám přepnuté na výstup z reproduktorů, tak i tak nic nehraje. Bluetooth je interní a zabudovaný v počítači a používám Marshall 3. U macbooku to běželo v pohodě a nikdy se to nestalo, bohužel tady se to děje.

Tak to je zajímavý. Možná zkusit aktualizovat ovladače od zvuku. Nemáš klávesovou zkratku na vypnutí bluetooth? Třeba Fn + F3 nebo něco podobnýho. Ještě bych to zkusil s tím, že bych úplně vypnul bluetooth přes to.

Bude asi rychlejší, kontaktovat přímo podporu Dell: https://www.dell.com/support/incidents-online/...

Ještě bych možná i vyzkoušel sluchátka na jiném notebooku a pak případně to řešil s tím supportem.

Počítám že problém je v nastavení. Zvolte repro notebooku jako výchozí, připojte BT sluchátka, pokud se neaktivují, udělejte to ručně, pak je nastavte jako výchozí. Odpojte je, počítač by měl zase přepnout audio do repro. Může se ale stát že některé nepříliš intelingentní aplikace si budou cpát zvuk do zařízení s kterým nastartovaly, takže při připojení sluchátzek půjde zvuk pořád do repro, nebo obráceně, po odpojení sluchátek aplikace audio nepošle na repro ale neexistující sluchátka. Pak stačí buď zastavit přehrávání nebo restartovat aplikaci