» Poradna » Ostatní

Zvuk filmu na PC

ahoj,
když si pustim film na PC (obyčejné stereo reproduktory, GOM player) tak musim film zesilit abych slyšel dialogy, ale když je ve filmu střelba, výbuchy atd. tak je to najednou strašně hlasitě.
má to nasvědomí vícekanálový zvuk? dá se to nějak ošéfovat, aby "hladina" zvuku byla stejná (dialogy a nějaká ta akce).
díky za rady

Jirka

Odpovědi na otázku

řekl bych že radši nijak, nebo to pak může být hodně vymrvené, říká se tomu normalizace,
když si nainstalujete K lite balíček, tak na tuto věc budete mít hromady voleb v přehrávači Media Player Classic + pak ffdaudioshow (vlastně obojí) taky záleží kolik máte repro a jak je výstup zvukový realizován,
třeba po zaškrtnutí Dolby Prologic II v možnostech ffdaudio (vpravo na liště během přehrávání)
zjistíte že vám to bude plnynně vyhovovat, taky pak máte zvukové drivery a u lepších zvukovek máte bohaté možnosti nastavení v obslužném sw (Xonar)

V první řadě je třeba mrknout do nastavení zvukové karty.2,1.