» Poradna » Notebooky

Zvuk do sluchátek

Zdravím , prosím o radu . -nootebook Asus x509FJ-Při přehrávání zvuku z reproduktoru funguji oba repráky jenže když připojím sluchátka hraje jen jedna strana (sluchátka jsou v poho , zkoušeno na xx sluchátkách . Ovladače mi to taky ukazuje aktuální , v nastavení mam vše na stereo nastavené .

Odpovědi na otázku

Vadný jack ???

Jaka sluchatka? Jake reproduktory? Co to ma za konektory?

Daniel pozri si v manuáli či potrebuješ konektor slúchadiel 3,5mm 3-pin (len stereo sluchátka) alebo 3,5mm 4-pin (stereo sluchátka + mikrofón). Podľa toho skúšaj sluchátka. Ak bude v tomto problém, tak existujú prevodníky z 3,5- 3pin na 3,5 -4pin a naopak.

v bedničkách v nootebooku hraje zvuk stereo bez problému , po zapojení 3.5 jacku , hraje do sluchátek pouze jedna strana .Sluchátka jsou OK ! v nooteboku je konektor normal na 3.5 jack . v manualu taky 3.5 redukce tím pádem není potřeba .může to být nějakým ovladačem nebo nesetkal se s tím někdo ?

A jo, jack. To je prekvapeni!Ptal jsem se predevsim na to, jestli mate sluchatka s TRS nebo TRRS. :o)))A ty "bednicky" jsou podle Vas repraky laptopu. No tak aspon neco jsme se dovedeli.Ale jestli nechcete pomoct, tak nam nic neprozrazujte..

Pane bože Daniel... čo je to normal 3,5mm jack. Sluchátka majú na jacku 3 - alebo 4 plošky / kontakty - a obidve sú normal 3,5mm jacky. Ale koľko ich má zdierka 3,5mm na tvojom notebooku to nevidíš okom!!! Preto som odporúčal manuál. Ak máš na sluchátkach 3 kontakty a na notebooku sú 4 kontakty - tak ti presne budú hrať sluchátka len do jedného uška.

A ešte doplním - sluchátka sú OK - áno, sú ale ty ich pravdepodobne skúšaš niekde kde na jacku je 3,5mm 3-pin konektor. Vtedy hrajú správne. Ale ak ich pripojíš na 3,5jack 4-pin (tvoj ntb.), budú sa správať presne tak ako to popisuješ ty.

Kravina - je úplně jedno, jestli má 3 nebo 4 pin konektor, je to plně kompatibilní. Jinak bys nemohl zapojit sluchátka s 3 pin jackem do telefonu s jackem, kde je VŽDY 4 pin pro hand free. Jedině Nokia to měla nestandardně zapojené.

Naopak - Apple to má podľa svojho "štandardu" - má prehodené GND a MIC - Nokia to má normálne.BTW - jeho Asus má tam 4pol combo jack.

Jj, přehlédl jsem, co k čemu patří, malý obrázek. Nicméně to v podstatě nehraje roli, 3 pin konektor sluchátek funguje ve 4 pinu a obráceně 4 pin headsety fungují v 3 pin konektorech jako sluchátka.

Nastav ve windows zvuk na MonoNastavení - Usnadnění přístupu - Zvuk - Zapnout monofonní zvukPokud ani teď nebudou hrát obě sluchátka, je chyba někde na cestě mezi zvukovou kartou a jackem sluchátek. Pravděpodobně bude špatná zdířka (kontakt pro nehrající stranu).Nevěř tomu, že by to bylo tím, kolikapólový je jack na sluchátkách. Levý a pravý kanál je vždy umístěný stejně. Viz:https://cdn11.bigcommerce.com/s-b7485/images/stencil/12...

No jisteze to primarne nebude TRRS - TRS problem. Ale ono to proste zvysuje pravdepodobnost potizi v pripade, kdy jeden z konektoru je mirne poskozen / spatne vyroben. A v takove situaci nekdy vec snadno zachrani redukce za par petek, aniz by se musel napr. vymenovat konektor v MB laptopu (za dlouhe penize).

Zapomeň na všechny TRS a TRRS jacky. Kdyby to byl problém s nekompatibilně zapojeným TRRS jackem, tedy pouze u sluchátek která mají i mikrofon a jen jeden jack, tak by hrála obě sluchátka stejně blbě, protože by jim chyběla společná zem a začalo by to hrát dobře když se na mikrofonu stiskne tlačítko na přijetí hovoru, pokiud ho to má. Když hraje jen jedno sluchátko, přestože vestavěné repráčky hrají oba, bude to nejpravděpodobněji vadný kontkat v tom jacku v notebooku. Možná tam někdo narval poškozený jack a on to uvnitř domršil. Oprava vy neměla být nijak extra drahá. Většina výrobců používá hlavu a vědí že jack je často namáhaný konektor a tak ho dávají na kablík na malou destičku a né přímo na motherboard. Za stovku to ale nabude ani tak, pokud se bavíme o novém dílu.