» Poradna » Mobily

Zvuk do externích sluchátek z TV.

Dobrý den, Prosím o radu. Potřebuji dostat zvuk z TV přes sluchátka aniž by došlo k vypnutí reproduktorů na TV. Problém je v tom, že otec je nedoslýchavý a tak má TV hodně hlasitě a máti zase dobře slyší. Tak se spolu nemohou dívat současně. Když to zapnu přes jacka 3,5mm, tak se mi vypne zvuk reproduktorů TV. Existuje i jiná cesta? Jedná se Smart TV 4K LG 43UF6857. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Bez zásahu do TV to nelze.

jak docílit současně hlasitost sluchátek i TV

Mám tam tyto vstupy a výstupy.KONEKTORY - zadníRF vstup 2(H)Kompozitní vstup 1(H)Komponentní vstup 0Scart 1(H)Optický výstup 1LAN konektor 1(H)HDMI 2KONEKTORY - bočníCI Slot 1HDMI 1.4 0HDMI 4K 0USB 2.0 1(V)USB 3.0 0Sluchátkový výstup 0

Obdobný problém kdysi v naší rodině. Použil jsem už neužívaná kabel SCART. Odpájel kabel a na konektory pro zvuk připojil vysílač pro bezdrátová sluchátka. Lze samozřejmě napojit i přímo kabelem.https://www.bucek.name/stranky/ruzne/zapojeni_ko... Označeno jako 1 a 3.

Mám rovněž TV LG. V nastavení zvuku lze nastavit, aby hrála sluchátka i repro současně.(ve výchozím stavu je to vypnuté)

To rozhodne nejde u kazdeho modelu

Nejde to třeba přes optiku OUT?

Proč? Předřečník už ti poradil. V nastavení TV si aktivuj, aby zvuk šel současně do reproduktorů i do sluchátek. Hlasitost ve sluchátkách si pak v nastavení TV nastavíš separátně.

Mrkni po AD prevodniku. U Cinanu do 200. Zapojis do Optical output a do nej pichnes sluchatka.

V nastavení zvuku to nejde přepnout. Zkusím to přes ten převodník do optiky.

Mám tento převodník a k tomu bezdrátová sluchátka a funguje to,jak potřebuješ-zvuk na TV jde a sluchátka si také nastavím dle sebe.https://www.czc.cz/premiumcord-prevodnik-z-d...

mno, nejjednodušší řešení bych viděl v použití PC repro a rozdvojky pro 3.5mm jack. Sice se vypne vestavěné repro v TV, ale bude to hrát přes to "externí" PC repro a díky rozdvojce půjde zvuk i do sluchátek.Akorát jestli je otec nedoslýchavý, tak budete muset nastavit hlasitost dost vysoko a ty repro ztlumit, aby to řvalo do sluchátek ale ne do repro.

Otázkou je, jaká bude kvalita zvuku z PC repro?

podle toho jaké vybereš - pokud to nebudou nějaké shity za pár stovek, tak bude kvalita nejspíš výrazně lepší než z TV.

Děkuji všem. Ještě jen jeden dotaz. Je lepší převodník s napájením ze sítě, nebo přes USB?

Já mám přes USB a mám to strčený přímo do TV, takže zbytečně není pod proudem, když není třeba.

Tak to mám asi vyřešeno. V nastavení TV jsem našel, že pokud bude zvukový výstup přes optiku, nevypne se zvuk z interních repro. Povedu tedy převodník přes optiku a do něj napojím externí bezdrátová sluchátka. Děkuji všem za pomoc i rady.

Já mám tento https://www.aliexpress.com/item/3-5mm-Optical-Adapte... A jsem s ním maximálně spokojen.

jaké je řešení