» Poradna » Programy

Zvuk a digitální vysílání

Dobrý den,
měl bych dva (možná hloupé,laické) dotazy.

1. je při pozemním digitálním vysílání zvuk vícekanálový nebo jen stereo ?

2. pokud je, využiju tedy HDD rekordér s výstupem 5+1 (vyrobce.svet-nakupu.cz ... nebo (www.obchodnicentrumpraha.cz ...

Odpovědi na otázku

v CR se vysila maximalne ve stereu, nebo v dualu... vicekanalovy zvuk je hudbou daleke budoucnosti...

takže pokud tomu dobře rozumím, i kdybych sledoval nějaký pořad či film, který bych příjmal přes tento rekordér stejně bych 5+1 nevyužil, a zvukovou stopu bych měl stejně jen stereo ?

zalezi na tom, jestli ten rekorder umi rozdelit stereo do vsech kanalu... ja mam treba yamaha reciever, kde si prepinam vystupy podle toho jestli koukam na tv, nebo dvd... kdyz koukam na tv, tak se mi stereo rozlozi do vsech kanalu a hraje mi to ze vsech repraku...