» Poradna » Mobily

Zvuk 5.1

Zdravím, prosím o radu. Mám TV Samsung UE49MU6402 a LG HX806PE. Propojil jsem to optickým kabelem kvůli zvuku 5.1. Bohužel 5.1 zvuk nejde, jen do předním bedýnek. Nevíte kde by mohla být chybka a zda je to vůbec možné, aby to šlo 5.1?Děkuji za radu

Odpovědi na otázku

A jako zdroj mas co..? Nejake vysilani v 5.1..?

Ano film 5.1.

A když přepnu na LG optický zvuk, tak mi to v panelu napíše PCM 2 /0.0 (tak nějak)

Takže:a) buď se v TV musí přepnout výstup na 5.1b) nebo ten film není v 5.1PCM 2 je stereo.

Děkuji za rady. Film je určitě 5.1. Juknu na tu TV, myslel jsem, že se to přepíná automaticky. Dám vědět. Předem díky

Zatím pořád to samé, 5.1 nejde. V TV nevidím kde by se to nastavilo na 5.1. Myslel jsem, že to výstupem jde automaticky

Rekl byc ze ta optika je tam ublne zbytecne, obe zarizeni podporuji HDMI-ARC. Zkus ji tedu odpojit a prenos zvuku nastavit pomoci ARC

Myslím, že to nepodporuje ARC, nikde jsem to u toho kina nenašel, ale jestli ano, tak budu rád. Vyzkouším, snad neutratím zbytečně peníze. Díky za radu

Co jsem v rychlosti hledal info o kinu tak jsem ARC dohledal. V dotycnem menu se nastavoval prenos audia prave mezi ARC a optikou, zkus se podivat.