Zvuk 5.1 z pc do domácí kino

Ahoj, chtěl bych dostat zvuk 5.1 pokud to vůbec je možné z pc na domácí kino, ale nevím jak na to. Na pc mám na grafice volnou 1 DVI zástrčku 24+1 a výstup z MB má tři výstupní zdířky na jack. (Jednu jsem zatím použil alespoň na stereo) Ovšem domácí kino má má vstup pro pc jen 2x cinch a pak má ještě 4 volné HDMI vstupy, pátý je (ARC) tím jsem spojil D-Kino s tv. Zkusil jsem kabelovou redukci z DVI na HDMI z pc do D Kina ale zvuk nešel. Nebudete někdo znát cestu jak na to?Předem dík za dobré rady...

Odpovědi na otázku

DVI neobsahuje zvuk, takže nepůjde ani z redukce Použij DVI pro monitor (třeba i přes DVI/HDMI) a HDMI zapoj do "kina" a nastav HDMI jako "Výstupní zařízení" pro zvuk.

A je nutne to resit zapojovanim notebooku? Nebyl by lepsi samostatny vyhrazeny prehravac (ShieldTV, XiaomiMi TV box, AppleTV)?