» Poradna » Ostatní

Zvonek Zamel

Dobrý den.Namontoval jsem domovní zvonek Zamel GNS 921. Je to zvonek na 8V AC trafo. Jedná se o Ding-Dong zvonek což zřejmě znamená, že uvnitř zvonku jsou dva plechy do kterých po stisknutí tlačítka udeří kotva. Když držím tlačítko (je jedno jak dlouho) tak zvonek udělá pouze 1x Ding-Dong.Možná pro někoho jednoduchý problém ale čekal jsem, že zvonek bude zvonit stále dokud tlačítko nepustím.Jento normální stav tohoto zvonku?Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Ano, to je normální stav. Normální ale není ptát se na elektromechanický gong v PC poradně.

To jsi čekal blbě. Zkus použít mozek, jak by tak hloupé zařízení mohlo zvonit stále, když při stisnutí tlačítka elektromagnet přitáhne kladívko, které udeří do jednoho plechu a teprve až pustíš tlačitko, tak kladívko odpadne a udeří do druhého plechu. Jak asi by tam mohlo vzniknout nějaké trvalé zvonění?

Tak zrovna trvaly zvoneni neni vubec problem, stejne jako u starsich zvonku by kladivko po pritahnuti zaroven mechanicky prerusilo obvod, a tim se magnet porad dokola zapina a vypina.

Ok. Díky

Kdysi dávno bylo zvykem zboží v prodejnách předvést nebo alespoň znalý a úslužný prodavač zákazníkovi vysvětlil funkci / funkce zařízení. Stačilo se zeptat.

No kdysi dávno bylo zvykem spousta věcí...

kedysi davno bolo zvykom, ze chcem zvoncek, zavolam chlapika co montuje zvonceky, opisem mu co chcem, a on mi taky namontuje. Dnes si kazdy co ma v riti dieru objedna hocico na eshope a potom zisti, ze to nieje to prave orechove.

Jste na velkém omylu. Kdysí dávno se jen tak nevyskytovali chlapíci, co montují zvonky - každý si zvonek namontoval sám. Každý sám sobě domácím kutilem.