» Poradna » Ostatní

Zvonek pro špatně slyšícího

Prosím mohli by jste mne navést jak protáhnout zvonek - popřípadě nějaký optický oznamovatel, z chodby do pokoje cca 10 metrů, mohlo by být i pomocí "zvonkového drátu"... Co použít za signalizaci? Díval jsem se na "pomůcky pro neslyšící", ale zdá se mi to dost drahé a onen dotyčný asi nesplní to, aby mu na to přispěla sociálka (je skoro hluchý - né opálený). Stačí mi jen "naťuknout co hledat - naprosto nevím, nevyznám se....

Odpovědi na otázku

No někde jsem zahlédnul zvonky, co se umí spárovat přes BT s mobilem, popřípadě s náramkem, ten zavibruje a ukáže

Jo mobil s nastavenou vybrací do kapsy a na dveře jiný třeba starší s předvoleným číslem a pokynem " místo zvonku mobil, stiskni č 5 budu (tady hned)".

Kdyby šlo o kratší vzdálenost, stačil by na dveřík v kovovém úchytu zvonek na kolo. Jinak zvonky v panelácích at už u dvěří bytu nebo od vchodu dokáží udělat pořádný rámus, to by měl špatně slyšící uslyšet, pokud nespí a zvonící neopakuje zvonění. Pak už jedině klepadlo, napojené na lanko které by vedlo do pokoje a tam bylo navázáno na kovový předmět jsoucí v třeba kastroluNení to fantas, ale vyzkoušeno. Osvědčily se hlavně zvonky z kola. Nemám to patentováno, jistě už to někdo přede mnou vytvořil

Právě že se jedná o zvonek v paneláku, bohužel jim předělávali nedávno ty domácí telefony a "zespodu" to zvoní v tom telefonku - u toho sluchátka, ale nahoře u dveří to zvoní klasickým zvonkem co tam měli původně. Od těch dveří u bytu je zvonek perfektně slyšet, ale když mu někdo zazvoní dole, tak je to takové strašně potichu. Byli to tam prý štelovat ať tozvoní víc, ale pro změnu když to přidali na síle zvonění, nebylo zase ostatním slyšet v tom tlefonu. Proto to vrátili zpět ale kolega má problém že "zespod" od hlavních dneří prostě zvonek neslyší. Právě že tomu nerozumím, tak jsem myslel jestli by právě něco nešlo přenášet bezdrátově, že by se dal nějaký zvonek cca 8-10 metrů dál do pokoje, nebo že bych natáhl zvonkový drát, koupil nějaký zvonek a připojil to na to stávající připojení u toho sluchátka. Promiňte to neodborné vyjadřování - nevím jak to líp popsat. Řešení na bezdrátový zvonek, kdy umístím tlačítko někde k vstupu do paneláku a zvonek do bytu nepřipadá z technických důvodů v úvahu.

Autor: 5. 12. 2016 10:52 Vloženo: Ostatní Kategorie:Prosím mohli by jste mne navést jak protáhnout zvonek - popřípadě nějaký optický oznamovatel, z chodby do pokoje cca 10 metrů, mohlo by být i pomocí "zvonkového drátu"... Co použít za signalizaci? Díval jsem se na "pomůcky pro neslyšící", ale zdá se mi to dost drahé a onen dotyčný asi nesplní to, aby mu na to přispěla sociálka (je skoro hluchý - né opálený). Stačí mi jen "naťuknout co hledat - naprosto nevím, nevyznám se....Naosal jsiá mi reakci a v závěru píšeš jako bych to psal já, ač jsi neuveddl v dotaze že jde opanelák, jen o 10 metrech do pokoje. Kdo má tušit o co ti jde, Tvoje slova výtky ke mě už výšePromiňte to neodborné vyjadřování - nevím jak to líp popsat. Řešení na bezdrátový zvonek, kdy umístím tlačítko někde k vstupu do paneláku a zvonek do bytu nepřipadá z technických důvodů v úvahu.

To je přesně můj problém, dělali úpravu na zvoncích v domě a od té doby, když někdo zvoní zezdola, tak zvonek neslyším. Pokud někdo zvoní u bytu, zvonek zvoní hlasitě. Kdyby Vám někdo poradil, prosím, napište mi, jak to napravit.Moc děkuji.

Hledej 'domovní zvonek s optickou signalizací'. V bezdrátovém provedení vyjde asi na 300 Kč, ve volném prostoru dosah 30 metrů.

mohl by být dopněn o světelnou signalizaci

Nebo tenhle za poloviční cenu https://www.puhy.cz/bezdratovy-domovni-zvonek...

Měli jsme podobný problém se špatně slyšící tchýní. Neslyšela především vysoké kmitočty a žádný z běžných zvonků nevyhověl, prostě ho prostě neslyšela i když řinčely opravdu hodně. Takže především je potřeba znát co daná osoba je vůbec schopna slyšet a podle toho vybírat nebo lépe před koupí vyzkoušet. My jsme nakonec skončili u bezdrátového zvonku za pár korun. Sice nebyl tak hlasitý, ale vydával tón nižších kmitočtů než zvonky kovové.

Asi stačilo, ale nepíše, že by kromě dotyčného potřeboval alarmovat i celou ulici.

No co, odhluční místnost. Kamarád to měl vecl svářečské dílně a když byl na zahradě u domu tak to bylo slyšet moc slabě.

Abychom ti neradili nesmysly, bylo by dobré (jak píše czcharlie) upřesnit, co v tomoto případě znamená 'je skoro hluchý'. Středně nebo těžce nedoslýchavý - na kolik %, nosí sluchadla? Na základě vyjádření foniatra podle §33 vyhlášky MPSV ČR může dotyčný např. na 'signalizaci bytového a domovního zvonku včetně instalace' získat příspěvek 100 %.

Správně. Jenže to může být pro tazatele osobní ač je zde anonym. Lze uvést i zda dobře vidí, nemá šedu zákal, zda když špatně slyší dokáže sedoce u počítače nebo škrábe brambory, postřehnout že mu něco bliká ad před ním na displeji či jinde připevněno, světelné znamení. To si nedělám legraci a neznevažuji tvé příspšvky ani charlieho.cz.

Klasický bezdrátový zvonek.A ještě bych si vybral takový, kde můžeš mít víc zvonků na jedno zvonkové tlačítko. Pak je můžeš rozmístit do více míst po bytě.

https://www.elektrobock.cz/bezdratovy-zvonek-se-spin... Bezdrátový zvonek se světelnou signalizací a spínanou zásuvkou, do které lze připojit třeba lampu nebo i několik lamp (případně jakýkoli jiný spotřebič na 230V), které se rozsvítí (spustí) v okamžiku zvonění.

bez nimitek

Děkuji všem za rady - upřesním: Bezdrátový zvonek bylo to první co mne napadlo, správce domu si za prvé nepřeje aby jsem u vchodu umístil tlačítko toho bezdrátového zvonku, bohužel to známý netušil, a tlačítko do druhého dne zmizlo.... Správce prý o tom neví a pak přišlo sdělení , že si nějaké umistění tlačítka nepřeje.... Tak hledáme jiné řešení :(

s těmí zvonky že nejdou slyšet od vchodu je to divné. V paneláku kde jsem je slyšet moc dobře v 6 patrech, snížit to nejde jak řekl místní technik, protože ostatním by se to snížilo taky a měli by problém. ti málo slyšící. Třeba chtěl správce ušetřit a vzal levnější, čert ví a on. Já někdy obalím vchodový igelitem. V podsklepené mám z kola.

Pak je nutné zjistit, co vlastně "zvoní" v tom domácím panelákovém telefonu, jestli nějaký bzučák, piezo nebo něco podobného a pokusit se přímo na to připojit ovládání jiného, zvukově výkonnějšího, zvonku. Nejlépe by bylo tohle udělat ve spolupráci s firmou, co ty nové panelákové domácí telefony od vchodu instalovala. Samozřejmě chápu, že těm se do ničeho takového určitě nebude chtít, jak již je v těchto končinách zvykem, něco udělat a jestli to splňuje svůj účel nebo ne, to je přeci jedno, hlavně že za to dostali zaplaceno.Pak je druhé řešení, sehnat nějakého dobrého elektronika - elektrokutila (tím nemyslím někoho, kdo dokáže rozsvítit žárovku na ploché baterce ), ale opravdu někoho, kdo umí, aby se do toho telefonu kouknul a zjistil, co a jak je v něm zapojené a vymyslel a zrealizoval nějaké řešení, aniž by systém domovních telefonů vyhořel v celém paneláku.

Děkuji za radu. Asi to tak kolegovi poradím, aby někoho zavolal ať se na to koukne a navrhne přímo na místě řešení. Jak jsem psal - já nejsem na to odborník, zkusil jsem zde napsat jestli třeba někdo podobný problém neřešil..... On už někde zjištťoval na sociálce nějaké zařízení ale bylo to finančně pro něj neúnosné. Ono když se mu na to někdo znalejší než já koukne a navrhne nějaké řešení, tak třeba zatím ten návrh řešení ho zatím nezruinuje... Ještě jednou děkuji. Jen pro pořádek dodám že na jedno ucho je naprosto hluchý a na druhém má ztrátu 85% a používá naslouchátko a špatně slyší vysoké tóny - to je vše co vím.... Proto jsem si myslel že by bylo vhodné buď použít světelnou signalizaci, nebo v kombinací se silnějším zvukem, ale umístění v pokoji a né na chodbě u dveří....

Finančně neúnosné? Píšu to nahoře - na signalizaci bytového a domovního zvonku včetně instalace může získat 100% příspěvek (tedy úhradu v plné výši). Ono to z tebe taky leze po částech, ptal ses na 10 m protáhnutí zvonku z chodby do pokoje, pak píšeš, že neslyší tichý zvonek dole u vchodu paneláku. Dveřní zvonek se řeší výhradně světlem. Aby světelná signalizace měla smysl, musí být vidět po celém bytě, musí signalizovat po určitou dobu (ne jen po dobu stisknutí zvonku) a musí být odlišná od světelné signalizace telefonu (pokud v bytě je). Kromě zvonění se dá se zajistit i signalizace klepání na dveře.

Nevím co jena tom nepochopitelného. V paneláku je jedno tlačítko zvonku dole u vchodových dveří - to zvoní z toho "telefonku u jeho dveří do bytu a komunikuje s někým kdo zvoní dole - TO JE NEZÁVISLÉ na klasickém zvonku, který má tlačítko u dveří bytu a které zvoní jinak a dostatečně silně.... Proto jsem se ptal - snad blbě, ale psal jsem že tomu nerozumím, proto se ptám - na protažení buď jiného zvonku z toho který prostě neslyší až do pokoje kde skoro stále (když je doma) přebývá. Už to chápeš? A vysvětlovat systém co lze a nelze proplatit mi nemusíš - to jsem si zjistil sám. Na to se neptám. Prostě to nejde a kdyby to měl platit sám tak je to pro něj finančně nedostupné. Jsem rád za rady, ale pokud chceš radit - prosím konkrétni věci jak by to šlo provést technicky a né pomocí nějakých dávek od státu. Děkuji (informace které jsem zde napsal jsou ty co mám, není to pro mne, co vím - to vím a nebudu si dál něco vymýšlet)

Nevymýšlej. Opravdu to z tebe lezlo jak z , postupně. Proč by nemohl žádat podporu a další. Napsal-li ti co věděli až jsi se vymáčkl. At je to tvůj případ nebo jiného jsi tady anonymní

Palo [89.177.243.xxx] Prosím aby ses tady k mému dotazu nevyjadřoval. Čtu si tady různě tvé rady-nerady k jiným tématům a je mi záhadou proč se tady vůbec angažuješ..... Takovým chytrolínům by měli zablokovat přístup. Co ti je po tom jestli má nebo nemá nárok na nějakou úhradu? Je to jeho věc - pokud nemáš nic k tématu, tak si hoň ego jinde. Na těchto stránkách jsi ty osobně ještě nikomu neporadil - jen si hraješ na chytrého a přitom jsi chudák...Všem ostatním děkuji za opravdu dobře myšlené rady - ať už pomůžou, nebo né - ale aspoň máte snahu pomoci a nehoníte si své ego jako ten chytrolín

Hlavně že jsi kritizoval výše toho kdo ti radil nejvíc a psal ti o příspěvku a ty jsi mu to vytkl

Ty nejen že špatně slyšíš ty í špatně vidíš. Vadí ti že jsem naznačil, že tím kdo potřebuje ten zvonek můžeš být i ty sám.

Já slyším velice dobře, ale blbcovi to nevysvětlím, že můj kamarád je ještě horší technicky uvažující než já, navíc je starší ročník a internet, WiFi a vůbec počítače to jde mimo něj, maximálně používá klasický tlačítkový telefon - on totiž takové jako ty celý život živil. To ty jako zřejmě mladší člověk nepochopíš, že někdo jako on co makal skoro celý život na šachtě, přišel tam o zdraví a když už nefungoval jako "sponzor" tak ho děti odkoply... Já jsem jeden z těch, kdo se mu snaží alespoň nějak pomoct - ale to ty asi nikdy nepochopíš. Už na tvé přihlouplé reakce nebudu odpovídat, srovnej si to sám v sobě a přeju ti abys nedopadl jako on. Ono na dno může spadnout každý a divil by ses jak je to jednoduché. Stačí přijít o zdraví a pak se to veze.... Takže vesele "buzeruj" někoho jiného a ostatní si obrázek o tvé jednoduchosti snad udělají sami !

Dejme tomu že to nejsi ty - dál nečtuZde jsi zkritizoval toho co ti radil jak uměl než jsi se vymáčkl 5. 12. 2016 19:08Finančně neúnosné? Píšu to nahoře - na signalizaci bytového a domovního zvonku včetně instalace může získat 100% příspěvek (tedy úhradu v plné výši). Ono to z tebe taky leze po částech, ptal ses na 10 m protáhnutí zvonku z chodby do pokoje, pak píšeš, že neslyší tichý zvonek dole u vchodu paneláku. Dveřní zvonek se řeší výhradně světlem. Aby světelná signalizace měla smysl, musí být vidět po celém bytě, musí signalizovat po určitou dobu (ne jen po dobu stisknutí zvonku) a musí být odlišná od světelné signalizace telefonu (pokud v bytě je). Kromě zvonění se dá se zajistit i signalizace klepání na dveře.Souhlasím (+3) | Nesouhlasím (0) | OdpovědětJá 85.207.89.--- | 5. 12. 2016 19:19Nevím co jena tom nepochopitelného. V paneláku je jedno tlačítko zvonku dole u vchodových dveří - to zvoní z toho "telefonku u jeho dveří do bytu a komunikuje s někým kdo zvoní dole - TO JE NEZÁVISLÉ na klasickém zvonku, který má tlačítko u dveří bytu a které zvoní jinak a dostatečně silně

No jestli je kritika to, že jsem napsal že to prostě s nějakou platbou od státu nejde - to opravdu nechápu. Jinak jsem psal slušně, naopak jsem děkoval za rady - ale opravduza rady a né za tvole přihlouplé pznámky, které se ani nesnažily něco řešit, nebo řešení navrhnout. Hlavně neustálé zdůrazňování jak jsem anonymní.... Mám stejně jako ty "nick" a stejně jako tobě se mi u příspěvku zobrazí IP adresa - ty taky nejsi registrován a pod své příspěvky se nepodepisuješ pravým jménem, nepřidáváš adresu, e-mail, telefon a číslo bot :( A upřímně - opravdu mě (a věřím že nejen mne) ty tvé výlevy nezajímají.... Nejsi náhodou bratr "Nudy" ? To by tak odpovídalo.

Napsal jsem to před tím j e n j e d n o u. Je to jen zdělení že můžeš psát i za sebepodívej se kde jsi zkritizoval po mě jiné, kterým ted děkuješNetušil jsem že bydlíš v paneláku ani jiní. Jen jsem psal z kraje než jsi se vymáčkl o možosti použítí zvomkz na kolo dát na dveřeNo s nudou jsme studovali VUML

Nick Já jsem ti nikde nevytkl. prober se.

Taky chápu (snad) až teď o co ti vlastně jde. Připojit druhý zvonek k domovnímu telefonu nebude úplně triviální, záležet bude především na jeho typu. V každém případě to nebude práce pro laika.

Ano, já jsem to taky pochopil až teď správně.

Myslíš, že jsem to pochopil správně? Abys mi (a sis) moc nefandil!

maminka má kombinované postižení sluchu. Do 1kHz slyší cca 20% a nad 1kHz neslyší nic. Zvonek jsem vyřešil jednoduše. Přes tlačítko zvonku ovládám relátko a to spouští světlo /lampičku/ a pouštím ze zvonkového trafa 8V 50Hz do subvoferu, který jsem našel ve sběrném dvoře /lidi jich teď vyhazují z domácích kin mraky. Subvofer doslova klepe vzduchem v místnosti a světlo se rozsvítí. Funguje to skvěle a neruší to sousedy.