» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zvláštní Vir.. (zpomaluje pc a potřebuje k tomu připojení k internetu)

Dobrý den,v PC se mi objevil zvláštní druh viru.Jde jen když je připojený net jakmile kabel odpojím vše je ok.Tento vir dělá to že strašně zpomaluje PC.Né že by se třeba složka otevírala 10s ale dokonce se to i zasekává.Projel jsem PC avastem a našlo mi to 3 trojany to jsem opravil a nic..Kamarád mi poradil MalwareBytes Anti-Malware..S tím jsem PC projel 2x celkem to našlo asi 100 malwarů.To jsem taky opravil a Pc jsem restartoval.A nic stále se to hrozně seká.Další co mě napadlo obnovit systém a co se stalo ? "Nástroj obnovení systému nemohl být spuštěn...Takže ten super vir mi přenastavil nějaké optimalizování nebo co. Také mi asi smazal nějaké soubory které potřebuje program "Obnovení systému" k zapnutí..Takže vás prosím o pomoc vím že bych to mohl reinstalovat ale mám tu nespočetně souborů které potřebuji..Předem díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Dej sem log aspoň z rsit. Třeba se tu najde nějakej luštič.Za mě zazálohuj potřebné soubory a proveď reinstal. Já bych se bál používat jednou nakažený systém.

"našlo asi 100 malwarů""našlo mi to 3 trojany"To by som sa hanbil napisat aj na Vianoce.Daj si to preinstalovat odbornikovi a hned ho popros, aby Ti zakazal Administratorsky ucet.

To pošli ke Švédovi nejen že dostaneš nejplodnější holku, ale Nobelovka tě nemine. Hele přeinstaluj si OS a příště si hlídej kam chodíš. Toto vč. antiviru ti pomůže, Defender stačí:http://abload.de/img/snap6955riuiv.png

Fakt? "Kamarád mi poradil MalwareBytes Anti-Malware..S tím jsem PC projel 2x celkem to našlo asi 100 malwarů.To jsem taky opravil a Pc jsem restartoval.A nic stále se to hrozně seká."

Pokud je windows takto nabouraný, nedá se již opravit. A pokud je vir aktivní jenom když je počítač připojen k internetu, tak bych se být Vámi bál o všechny přihlašovací údaje včetně internetového bankovnictví.

Všechno jde. Jen malé děti nejdou, ale ty se to naučí.Nutno dodat, že předpokladem jsou znalosti a čas.

Jo proto nenávidím Avast :) . Free verze systém jednoduše nezkušeného uživatele vůbec neochrání. Takže si zopakujte reinstall systému a pro příště si dejte pozor na co klikáte. Osobně používám klasicky antivirus MSE (Microsoft security essentials) a nemám sebemenší problémy :) .

A full verze někohu jako ty ochrání?To jsou mi věci - schvalně zminuji tebe protože ti neni jasny že zakladní ochrana začina na urovni znalostí a ne klikatka jestli je full nebo není,takže omezení prav at už přimo typ ůčtu nebo nasledně přenastavení acl,politik atd pokud se bavime o win,nastavení fw - pochopení jak vlastně funguje a až potom nastupuje AV kterej je jenom takovej ne až tak vyznamnej dodatek.

Format a nahrej si novy OS a mas chvili klid.

najlepšie riešenie je preinštalovať windows. ak to nejde alebo to nevieš zanes ho do servisu. prípadne skúšaj ešte denne viackrát aktualizovať databázu malwarebytes a skenovať..skenovať :) na čistý OS postači MSE, Mlawarebytes a prípadne Sandboxie. https://www.malwarebytes.org/products/http://sandboxie.com/

Čistě z hlavy tipuju, že jsi se stal součástí bootnetu a tvoje PC je zombie.Zazálohuj data, všechny disky zformátuj, nainstaluj znovu OS a hlavně nastav firewall tak, aby pouštěl jen to co má smysl. Tedy web a poštu, popřípadě hry.PrasatkoPee

X-letá zkušenost -> nejrychlejší odvirování = nová instalace nebo obnova ze zálohy (u mne Ghost za 20 minut z externího disku).

Nemas to nejak pocahne? U mna Ghost za 7 minut .

U mne Ghost do 2 minut ale mam xp.

U mňa do 2 sekund...na Silvestra :)

Tu asi pomuze ComboFix.

Tento "vir" lecim na spouste pocitacu cca posledni dva mesice. Vypni automaticke aktualizace a vse bude fungovat jak ma. Pak si na netu muzes najit co se s tim da delat.

Ahoj,mě dělá pc něco podobného antivirus mi dal informaci že tam mám 86 Malwarů a 1trojan, a když spustím Mozilu tak v levo dole mi to napíše api.jollywalet.com nebo read.www.gstatic.com a nebo Read d2xvc2nqkduarq.cloudfront.net a nebo taky Read x.rafomedia.com ...zjistil jsem si co to může znamenat a jsou to samé Malwary a Adwary Ps:jsou to jen podvodné nakupovací stránky : https://www.google.nl/url pozor jsou to nebezpečné stránky u kterých stačí 1 chyba při zavírání okna a máte Malware v Pc! !POZOR!