» Poradna » Mobily

Zvládne redukce z DP na VGA 160Hz při nízkém rozlišení ?

Dobrý den, rad bych se zeptal zda tato redukce zvládne 160Hz při 1024x768.Děkuji za všechny odpovědi.

Odpovědi na otázku

Možná ano, možná ne.

Redukce to určitě nezvládne. Redukce nezvládne z DP udělat ani 640x480 monochromatický obraz. Jo převodník, to už by byla jiná diskuze.

Ty máš nějaký monitor, který umí přes VGA 160Hz? Tak to bych chtěl vidět

Možná nějaký super gaming CRT.

Nevím, už je to dlouho, ale pokud vím, tak standard VGA bylo 60Hz a maximum snad nějakých 80?

Jelo to do 100Hz, mám dojem že i o něco přes 100Hz.

Kdejaky lepsi monitor umel 100Hz. A obcas se naslo neco, co umelo i vic.Ale chtelo to setsakra dobry kabel, jinak to mnohdy bylo nechutne mazle..

Je to k profesionálnímu CRT na můj emulační PC Mitsubishi 2070SB umí 1024x786@160Hz bohužel nemám žádnou kartu s VGA

Proto koukám po redukcích

Koukáš špatně. Musíš hledat PŘEVODNÍK, ADAPTÉR.

Redukce DP->VGA nemůže z principu existovat. DP má čistě digitální signály, VGA čistě analogové. Takže signály se musí převádět poměrně složitými elektronickými obvody. Nicméně řešení je snadné, vykašli se na převodníky, které jsou stejně mizerné, ale kup nějakou starší grafickou kartu vyšší řady s VGA výstupem, která to bude umět.

Měl jsem monitor, na kterém šlo nastavit až 200Hz. Jenže obraz v té chvíli uskočil někam do strany a zbyla ho sotva polovina Každopádně ten rozdíl 60 a 72Hz byl hodně vidět, stejně tak 72 a 100Hz. A když si člověk zvykl na LCD, pak cokoli pod 100Hz blikalo...

ja mel na sve Belinea 13' 60Hz na to neslo koukat 72Hz to bylo lepsi a 85Hz a to bylo jak foto, bez blikani. ale tomu je 18let cca nazpatek. Musela to umet grafika ja mel jeste asi S3 trio 1MB a ten umel u 1024x768 jen 16bit barevnou hloubku a 800x600 uz 24

Některé monitory měly dokonce připojení přes BNC, takže každý signál šel vlastním kabelem.

To ale NENÍ snímková frekvence...to si dost pleteš.

Něco takového, co zrovna používám?https://www.aliexpress.com/item/1000008661852.html