» Poradna » Notebooky

Zvládne něco tento notebook ?

4jádrový procesor AMD Ryzen 5 2500U (2GHz, TB 3.6GHz, 8 vláken), 4GB RAM DDR4, 15.6" IPS Full HD displej, grafika AMD Radeon Vega 8, disk 256GB SSDMám dilema hledám něco levného a zároveň aspoň trosku výkonné na starší hry jako gta v, csgo, minecraft apod.. Koukal jsem na YouTube na par benchmarku ale radši se zeptám i Vás jakej mate názor na tyhle specifikace a jestli se vyplatí koupit za 8k díky

Odpovědi na otázku

stary kancelarsky notebook s malou ramkou a malym SSD je vyborny presne na hry. Ten co to predava iste vie, preco to predava a nehra sa na tom on.

Rám má rozšířené na 12gb prý

Mám přesně to samé (jen s 16 GB RAM a velikost 13") a ta integrovaná grafika zvládne překvapivě docela dost, i když to pro mě nebyl primární cíl. Takže kouknout na ty bechnmarky a pokud to v požadované hře dá v 720p alespoň 30 FPS, tak klidně koupit. Nelze od toho čekat zázraky, ale úplně špatné to zas není.

Neřekl bych, že to nic nezvládne, https://www.youtube.com/watchHlavně neposlouchej roob, ten už toho tady nakecal tolik, že ani nemá cenu ty jeho nesmysly komentovat.

třeba GTA5 bych na tom hrát nechtěl

Jestli to ma tech 12GB RAM, tak je to na kancl, brouseni po webu a koukani na filmy pouzitelne.Co zvladne (spis tedy nezvladne..) Vega 8, to si podrobne prostudujte v nektere z verejne dostupnych recenzi.Ja chapu, ze to chce nekdo prodat a proto Vam lze, ze si na tom zahrajete. Ale ze tady touhle kravinou tahne i nekdo z diskutujicich, kterym z toho penize nekoukaji, to je smutne.

Tak asi nelze očekávat, že když celý notebook stojí 8 000 Kč, tak si na tom zahraju stejně jako na nové grafice, která sama o sobě stojí třeba 20 000 Kč, že ? Na druhou stranu tvrdit že to neutáhne žádné STARŠÍ hry je taky blbost.

Blbost je tady timhle tonem polemizovat, kdyz jsou dostupne testy Vega 8. ;o)A uprimne - ten stroj je danajsky dar i na mnohem mene narocne cinnosti nez je hrani her (byt starsich).

Ryzen 5 2500U + Vega 8 | GTA 5 / V- 1080p, 900p, 720p - Normal (low) settingshttps://www.youtube.com/watch1080p cca 25 FPS, 900p - cca 30 FPS, 720p - cca 40 FPS.Je to hratelné ? Rozhodně ano. Je to nějaký trhač asfaltu? Rozhodně ne.Stojí za 8000 Kč ? No to si musí rozhodnout kupující. Za 8000 kč aktálně nekoupíte ani samotnou grafiku co za něco stojí.Byly doby kdy se za super hratelné považoval DOOM v 15 FPS a dnes všichni "potřebují" nejméně 120 FPS se vším na ultra.

Ano. Takze i prastare a z dnesniho pohledu nenarocne GTA5 si v nativnim rozliseni nezahraje. O tom jsem psal. A navrhovat mu 720p ... to myslite opravdu vazne nebo se jen zbytecne snazite pred utonutim chytit stebla?

Na hraní her to samozřejmě není, ale jinak to použitelné je. Ve své době aby Intel konkuroval integrované Vega 8, tak musel používat přídavnou grafickou kartu. Ve vícejádrovém výkonu byl už Ryzen 2500U lepší, než srovnatelný Intel. Integrovaná GK si bere z RAMky, takže je potřeba více paměti, nejlépe D-Ch.