» Poradna » Mobily

Zvětšit citlivost displeje mobilu

Dobrý den,manželka na novém mobilu má problém s reagováním mobilu na dotyk displeje, když to zkouším já tak problém nemám.Lze zvětšit citlivost ba dotyk?Ten samý problém má žena i na tough padu notbuku - nepřesné vedení kurzoru.Nejde o fyziologickou podstatu problému - kyselost, zásaditost pokožky prstu?Díky JP

Odpovědi na otázku

Pokud je to uplně nový mobil. Řešil bych to vrácením(pokud je možné) do 14 dnů a koupil jiný.

Datartma zavreno houpou v kramu nohama. K vuli vyjimecnemu stavu co prisel z China jsem nemohl ve 14 dnech ani vratit set top box Tesla vyrobeny v China

Ale mohl, citujiZákladním pravidlem je, že prodávající se musí o vašem rozhodnutí od smlouvy odstoupit dozvědět. Nestačí tedy pouze zboží nepřevzít.Zákon nevyžaduje písemnou formu, lze ji ale doporučit. Odstoupení můžete zaslat prodávajícímu na adresu sídla nebo jiného místa podnikání, případně na jeho e-mailovou adresu. Informace, kam odstoupení a vrácení zboží směřovat, najdete ve smlouvě či obchodních podmínkách prodávajícího.Kde je to upraveno: § 1818, § 1820 odst. 1 písm. f zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, nařízení vlády č. 363/2013 Sb., o vzorovém poučení o právu na odstoupení od smluv uzavřených distančním způsobem nebo mimo obchodní prostory a vzorovém formuláři pro odstoupení od těchto smluvDáleCo se děje po odstoupení od smlouvy?V důsledku odstoupení se smlouva ruší. Vaší povinností je vrátit prodávajícímu zboží, nejpozději do 14 dnů, náklady na zaslání zboží nesete vy.Kde je to upraveno: § 1831, § 1832, § 1834, § 1835 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoníkZdroj: Česká obchodní inspekce - odkaz https://is.gd/ckwnAz

Ale jo v detailu. Poslal jsem email a prisel. Bylo zavreno. Moznost odkladu je, ale necham na opravu v zaruce.

CItlivost zvysit nelze.Podle me jde spise o vodivost prstu - sucha pokozka reaguje hure. Treba tata s hrubsima rukama radeji pouzivat "tuzku" s koncem na dotykove displeje.

jestli je to Android, tak tam by to mohlo jít. Někde v nastavení displeje bude zvýšení citlivosti, nebo mód při používání rukavic ...

nechápu, za co mám tři mínusy, mamlasové. Řešil jsem to samé u firemních telefonů, které používá údržba - tedy i v rukavicích. Mají nějaké Samsungy. V menu nastavení displeje jsem našel položku, která zvyšuje citlivost dotyku. A od té doby to jde ovládat i v rukavicích. Hádám, že tady by to taky pomohlo

Většina telefonů nic takového nemá. A hlavně tady bude opravdu problém v tom, že ona do toho dloube dlouhými nehty a na to zvýšení citlivosti nepomůže. Jiný důvod, proč by jí to nešlo, neexistuje.

Troll a idiot... Přišel nejprve, že má problém s mailem https://www.zive.cz/poradna/thunderbird---pro... a do titulku napsal hned svoji e-mailovku, následně zde pak založí téma kde se inteligentně snaží projevit (viz. poslední věta ohledně kyselosti)... Nahlášeno

Možná by pomohlo ostříhat nechty.

nehty

Kruci, jsi rychlejsi

At si umyje ruce od mejkapuUz ji nekup make up

Displej nereaguje na nehty, jen na přímý dotyk kůže. Takže v tom hledej problém.

Nemas az tak pravdu, tukl jsem nehtem ti na minus a funguje to. I na suche hrube prstyJak by fungovalo 🐧 nevim

Můžu ti zaručit, že kapacitní displej na nehty nereaguje vůbec Samozřejmě pokud otočíš prst úplně naruby, tak to i přes nehet zareaguje, protože pod ním je maso. Ale když se bude pokoušet dloubat do displeje ženská špičkami dlouhých nehtů, tak i kdyby si je zlomila, nenadloube vůbec nic

Není náhodou Leo onen majitel ajfouna, který neomylně ukazuje polohu i když na něj přilepí (cituji) "silný neodymový magnet" ?

Nefunguje.

Já bych potřeboval pravej opak - snížit citlivost, moderní mobily často reagujou na dotyk ještě než se vubec displeje dotknu (reaguje to pár desetin mm před displejem) takže pokud máte mobil s menšim displejem, tak něco na tom napsat bez překlepů je šílený. Nechápu že tak základní nastavení v androidu neni, dnešní displeje podporujou multi touch, takže by to mělo jít snadno vyřešit softwarově tak že to bude reagovat prostě jenom když zmáčknu trochu větší plochu nebo tak něco.