» Poradna » Notebooky

Zvetšení RAM = vetší graf. Výkon?

Chtěl bych se zeptat jestli zvýšením paměti RAM z 4GB na 8GB zvetším v"výkon" u integrované grafické karty?

Odpovědi na otázku

Nepatrně až vůbec.

Ano, při zapojení dvou RAM dokážeš díky dual channel zvýšit výkon až o 100%.

Aha...tak paříš na PC s 4GB RAM a integrovanou grafikou? Netuším co hraješ,ale 8GB RAM ti píchne...sice to nemůže zvýšit výkon integrované grafiky, ale hry RAM patřebují a při jejím nedostatku šahají na hadr a systém čeká a čeká...a hra se cuká...zamrzá...pak ti chvilku pojede a zase cukatůra....:))

Poprosil bych úplné laiky, aby se nevyjadřovali tam, kde nic neví. Děkuji

Tak tobě 4GB RAM asi stačí...profíku. Já jsem sice podle tebe laik, ale za těch 25let hraní a cca 9 PC sestav, co jsem za tu dobu měl...mne jaksi naučilo co dokáže nedostatek RAM u her.

Ne. Na bidnem vykonu integrovane GK se vubec nic nezmeni.Pokud dana hra vyuzije RAM >4GB, muze se nicmene zlepsit vykon celeho pocitace. Spis teoreticky, protoze na takove hry bude sestava velmi pravdepodobne stejne velice slaba.Pokud jde o hry, pak takove sestave zpravidla zdaleka(!) nejvic pomuze dokoupeni diskretni GK.