» Poradna » Programy

Zvetseni pisma v Thunderbird

Dobry den, prosim o radu, jak zvetsit pismo v emailu Thunderbird. Mam verzi 91.5.0 a vzdy, kdyz zapnu program, pismo v mailech je malicke. Kdyz najedu do nastaveni uctu, predvolby, vychozi pismo, mam nastaveno velikost 17. Ale at menim cisla, jak menim, tak velikost pisma je stale stejne. Prosim o radu, jak na to...

Odpovědi na otázku

podržet Ctrl a hýbat kolečkem myši nepomůže?

Pomuze, ale musi se to udelat pri kazdem otevreni Thundebirdu, hledam prave nejake trvale nastaveni...

můžeš si nastavit, aby se příchozí pošta zobrazovala jako prostý text - tím se vynutí tvoje nastavení písma. Tak jsem to myslím měl taky.

Dekuju, zkusim, kde to najdu v nastaveni??

zmen si DPI vo windowse, alebo si kup vacsi monitor

zkus menuZobrazení / Tělo zprávy / Prostý textzdrojhttps://www.lifewire.com/plain-text-message-thunde...

Ve Firefoxu by to slo pres about:config->layout.css.devPixelsPerPx https://support.mozilla.org/cs/questions/1322643Thunderbird ma tez about:config, tak to zkuste.

Ano, dělá se to i v Thunderbirdu přes layout.css.devPixelsPerPx, nastavit na 1.25 nebo 1.5 (případně víc pokud by to pořád bylo malé)Je to ověřené, funguje, minulý týden jsem to někomu nastavoval.

To ale zvětší písmo všude, nejen písmo v panelu Podokno zpráv, ne? Ptá se jak zvětšit písmo v e-mailu.

Vedla tej velkosti pisma je tlacidlo Advanced / asi Rozsirene, tam si nastav pre vsetky polozky velkost 17.Inak pod tym tlacidlom je este tlacidlo Colors / Farby, ja som si tam zmenil farby pozadia, textu a odkazov, takze mam aj provizorny tmavy rezim.Problem je, ze to funguje len pre citanie, nie pre pisanie noveho emailu, resp. odpovede.Ja som o tom pisal na bugzilla pred rokom, tu je odkaz:https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi

Dekuji vsem za rady! Jste skvely! Tyka se to mailu v praci, tak jak tam zas budu, vyzkousim to!

Tak bohuzel nic nepomohlo a pismo je stala male.. Tezko rict, cim to je xD

Nastavení velikosti písma pro maily v settings Thunderbirdu funguje jenom pro TXT maily (které dneska už skoro nikdo neposílá). V okamžiku kdy je mail formátovaný se použije velikost písma kterou nastavil odesílatel.

Tie nastavenia urcite funguju pre vsetky emaily.Trocha som to testoval a zistil som, ze staci zmenit moznost "Minimum font size", ostatne velkosti su potom ignorovane, pokial su nizsie.Inak sa da zmenit aj zobrazenie HTML emailov, pod Menu - View - Message Body As - "Simple HTML", vtedy sa ignoruju vsetky velkosti, ale ta moznost "Minimum font size" funguje aj pri "Original HTML".

to je nejspíš to, co jsem napsal výše:https://www.lifewire.com/plain-text-message-thunde... Ale je teda fajn, že to funguje i pro to HTML a nemusí se vynucovat plain text.

Zmenil si vsetky tri velkosti po kliknuti na tlacidlo Advanced/Pokrocile?Este zaskrtni aj tie dve moznosti nizsie v tom okne, hlavne tu prvu:- Allow messages to use other fonts- Use fixed width font for plain text messagesPrip. ak nemas najnovsiu verziu, tak vyskusaj upgrade.

Tak som zistil, ze sa da zvacsit aj pismo pri pisani emailu, resp. pri odpovedi, ale iba pre vlastny text, nie pre povodnu citaciu.V okne Write - Menu - Tools - Preferences - HTML Style - Size - tu sa da nastavit niekolko velkosti, nie presne cislo, ale funguje to, no zrejme sa to takto aj odosle, takze prijemcovi by to mohlo vadit.Kazdopadne, je to trvale, takze nie je nutne zakazdym manualne nastavovat zoom.

Dreamer; Zkousel jsem vsechno co jsi psal ale proste nic. Thunderbird mam aktualni verzi 91.5.1. V predvolbach v nastaveni pisma mam vychozi pismo Calibri, velikost 17. Pri rozsirenem nastaveni mam vsude velikost 17 i u minimalni vel. pisma. Mam i odfajfkle dve policka pod tim.
Problem je, ze i kdyz zmenim min. velikost pisma treba na 30 pismo je stale male, takze chyba bude nekde jinde... Ale i tak vam vsem dekuji za rady a snahu!