Zvětšení operační paměti - neúčinné

Základní deska Shuttle MV43V
ke stávajícímu modulu operační paměti 512 MB PC3200 (200 MHz) Nanya Technology jsem do volného slotu osadil modul 1024 MB PC2100 (133 MHz) značky Kingston. Přesto se mi zdá, jako by se nic nezměnilo a aplikace pracují stejně rychle nebo vlastně pomalu jako předtím. Až posléze jsem si všiml, že každý modul pracuje na jiné frekvenci a to prý není dobře. Je to hlavní důvod, nebo je chyba někde jinde?

Odpovědi na otázku

1, V operačním systému ověř, zda RAMku vidíš... (u win XP tlačítko windows (mezi alt a ctrl) + pause)
2, Dobře to není. Pokud to bude fungovat, vše poběží na nižší frekvenci...
3, Nevím jaký máš procesor a jaký OS a jaký stav toho OS, ale znát by to mělo být...

a) operační pamět je zobrazena, celkem 1,50 GB
b) procesor Pentium 4, 2,66 GHz
c) operační systém Win XP, servis pack 3

Děkuji za odpověď.

Řekl bych to trochu jinak (bez ohledu na taktování). Podstatný rozdíl, např. už v prostém najíždění OS - což je docela zabírák - uvidíš při změně ze čtvrtky na půlku nebo vyšší. V tvém případě zapomeň na "raketové" zlepšení.

ake chces zrychlenie ked si k tej pameti dal o polovicu pomalsiu a tym padom ti obi dve bezia na tej polovicnej rychlosti

Pokud systém využívá celou paměť (tj. včetně té přidané), tak pracovní frekvence paměti praktický výkon systému ovlivní v řádu jednotek procent.
Pokud se ti zdá, že se systém po přidání paměti nezrychlil, může to být tím, že systém víc paměti příliš nepotřeboval. 512 MB paměti na běžnou práci v XP je dostatečné množství.
Jistého (opět ale nevelkého) zrychlení bys mohl dále docílit vypnutím swapu.