» Poradna » Notebooky

Zvětšení obrazu skrz HDMI

Zdravím,Po připojení notebooku Acer skrze HDMI do televize se mi obraz zvětší. Cca 1cm na každou stranu v podstatě nevidím už nabídku start ani křížek u prohlížeče. Nastavení mám na doporučené 1920x1080. Nepomohlo rozlišení zmenšit, ani změnit velikost textu. Tenhle problém se mi stává u běžných televizí s rozlišením FullHD. Díky za rady Martin

Odpovědi na otázku

Vypni si to v TV. Je to funkce, která má zabránit okousaným okrajům při přehrávání filmů z některých HDMI zdrojů. Někdy tam jsou totiž bílé čáry, která tam dost překáží. Takže to TV trošku natáhne a všechny chyby vypadnou mimo. Ale pokud tam připojíš PC, tak to sakra hodně vadí. Takže projdi nastavení TV a někde to tam určitě najdeš.

Díky za radu. Nakonec stačilo jen změnit rozlišení obrazovky na ovladači z širokého režimu ( plného) na široký (bod po bodu).Martin

Neboli udelat presne to co bylo v prvni rade