» Poradna » Notebooky

Zúžení obrazovky a zvětšení textu

Dobrý den, ujela mi ruka a zmáčkla jsem nevím co, ale ihned se mi zúžilastránka a zvětšil se mi na ní text. Nemohu se dostat vedle zúžené stránky anina plochu. Zkoušela jsem vše možné, od zmenšení textu, rozšíření stránkyna celou obrazovku, plusy, mínusy, apod. ale nic nefunguje. Procházela jsem nastavení, vyzkoušela hodně ikon, kterými bych to mohla opravit, ale nic. Může mi někdo poradit? Mám dojem, že mi ruka šla na dolní okraj obrazovky, kde je lištas ikonami. Moc počítači nerozumím, jsem jenom uživatel, prosím napištemi radu lidově.Děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

Tohle se mi stalo na Debianu kdysi. Nějakým nedopatřením se mi "podařilo" v dialogu nastavení velikosti a měřítka systémové písma nastavit nějaké hausnumero. Nakonec jsem to přeinstaloval.