» Poradna » Programy

Ztráta uživatele v Linuxu

Zdravím všechny poradce a poradkyně s dalším zapeklitým problémem. Instalnul jsem si Xubuntu HH a standardně vytvořil jeden uživatelský účet. Nato jsem pak již za normálního běhu systému vytvořil další 4 účty. No a pak jsem si říkal, že si ten první účet (jm. Host) smažu a vytvořím jinej. Nj, ale stalo se to, že když už jsem to smáznul, z žádného z ostatních účtů nemám přístup ke správě systému.

Potřeboval bych tímto poradit, jak vytvořit uživatele s oprávněním k té správě či jak se přihlásit jako root. Diky

Odpovědi na otázku

vytvoril si user ucty a zmazal root ucet

hej ale ja si nemyslel, ze je to tak jednoduche, ale ja se u uzivatele s omezenym opravnenim prihlasil jako vyse zmineny 'Host' a pak uz to slo snadno...nedokonalost ci moje blbost?

Myslim, ze tohle se da resit kdyz nastartujes system z CD. JE tam na to snad nejaka moznost. Ale jisty si nejsem(ubuntu uz nejaky patek nepouzivam)

Viz:
wiki.ubuntu.cz ... a třeba:
forum.ubuntu.cz ...
Potřebujete se dostat do single módu.

Este pridam
[url]wiki.ubuntu.cz ... přidat nového uživatele[/url]

Ako sa tu davaju odkazy s medzerou v nazve?

místo mezery napiš %20

wiki.ubuntu.cz ... přida%20 nového%20 uživatele

[urlwiki.ubuntu.cz ... nového%20uživatele[/url]

[url]wiki.ubuntu.cz ...

wiki.ubuntu.cz ...
Posledne a vzdavam to.