» Poradna » Web a internet

Ztráta připojení na internet ve Win XP. po použití RoqueKille

Po použití odstraňovače mallwaru RoqueKiller ve windows XP je nefunkční připojení na internet. Připojení je přes modem po kabelu.Prosím o radu.

Odpovědi na otázku

co přesně znamená "nefunkšní připojení na internet"?1) dané PC odstává IP adresu z DHCP serveru? ano/ne? 2) máš za modeme od ISP nějaké svoje další zařízení? (router)3) ostatní zařízení (např mobil, jiné PC apod) v této síti jsou ok? (pro vyloučení závady routeru/modemu)4) připojení k routeru/modemu je přes wifi nebo UTP kabel? pokud přes wifi, funguje to alespoň přes kabel?5) neukazuje správce zařízení nějaký problém na síťových kartách (klasické i bezdrátové)? další otázky mohou následovat po zodpovězení výše uvedených...

Dej sem výpis ipconfig /allCo říká ping na adresu routeru (výchozí brány)?Co říká ping na 8.8.8.8 ?Co říká ping na seznam.cz ?Po odstranění malwaru? Zkusil bych preventivně v CMD spuštěném "jako správce": netsh winsock reset a následně restartovat počítač.

"odstraňovače mallwaru" odstrania malware, ale nedstrania chyby, ktore malware v systeme napachalo.Kedze neni znamo aky malware v PC bol, tazko radit.Pozri presmerovanie cez "proxy".

Vo windows XP odporucam stiahnut utilitku Winsockfix a spustit s pravami administratora. (stiahnut na inom PC a preniest napriklad na USB flashke)Nasledne odporucam prekontrolovat nastavenia IP, pokial boli zadane rucne, treba ich zadat znova, nakolko winsockfix ich okrem ineho vyresetuje.