» Poradna » Mobily

Ztrata kapacity telefonu

Dobrý den, povedlo se mi telefon vybit az na 0%, i prestože bylo na baterii 3,3V nešla nabít. Z toho jsem usoudil že je podbitá. Proto jsem ji externě nabil na 3,7V a vratil zpatky do telefonu, který už zvládal s tímto napětí baterii nabíjet. Po nabití na 100% vše fungovalo jak má. Během používání telefonu sem poznal nepatrnou změnu, baterie se vybíjela nezvykle rychleji než dříve. Je možné že ztratila kapacitu? Napětí 3,3V přeci není tak nízké aby došlo k jejímu poškození ne?

Odpovědi na otázku

Co to je za baterku? Ni mh? Ni cd? Li pol? Li ion? Pb? jakou má kapacitu? Jak jsi to nabíjel mimo telefon?

je to Li-ion, teoreticky by mela mit 4000 mAh a nabijel jsme to USB portem z ntb pomoci oholeneho usb kabelu

myslím si, že je lepšie nabíjať s odporom (žiarovkou), lebo Li-ion majú ochranu proti prepätiu

Pokud ta změna byla nepatrná, tak to je jen tvůj pocit Výdrž smartphonu je subjektivní a závislá na přesném způsobu používání. Nicméně vybitím na 3,3V k poškození určitě nedošlo, pokud jsi tu baterii v tom stavu nenechal ležet týden.

Jak dlouho baterie seděla na 3,3V v tomto stádiu prudce klesá kapacita. Klidně i o 20% za týden.