Ztráta FPS u her

Cca měsíc mi dochází ke ztrátě fps o 40-50% (hry WOT,Mafia definitivni edice),pc bylo na opravě kde se nic neprojevilo-předáno ve stavu ok-vše fungovalo,cca po týdnu znovu opakující situace,test grafické karty na FurMark ok jako před problémy.Žádná instalace na pc.Nepomáhá ani snížení grafické kvality hry.Sestava W8.1,16G RamIntel Core i7 4790K CPU,GeForce GTX980Díky za rady:)

Odpovědi na otázku

akej oprave? procesor ma nad 6 rokov, grafika jemne pod, bud rad, ze to este funguje

To normálně fungovalo ještě před měsícem wot 120 fps.....mafie 60 fps

vsetko co sa pokazilo este pred mesiacom normalne fungovalo. Vycisti chladice, sprav cistu instalaciu windows, a ked nepomoze, vies, ze dozrel cas na vymenu.

To mi teda řekněte, kde se ten výkon časem ztrácí.

Mám i7 6700k + gtx980 a wot hraju ve 2k na full 80fps takže ti to musí fungovat podobné a mám to na HDD

Mně rozhodně nic fungovat podobně nemusí.Zajímalo by mě, proč by se měl s časem výpočetních výkonů procesorů, ať už GPU nebo CPU, snižovat. A to mi roob zatím nezodpověděl.

a roob pisal, ze sa znizuje? Inak znizuje sa relativne = zvysuju sa poziadavky SW

Aké sú teploty (GPU-Z, CPU-Z, príp. AIDA a pod. SW)?

gpu 63 max cpu nevim jak změřit

tak jsem to měřil CoreTemp a jednotlivá jádra lezou při zátěži až ke 100C,bez zátěže jen zapnutá W cca 88C to je asi spatně.....mám vodní chlazení

tak ti odislo cerpadlo :)pises, ze mas 4790k, tak pre porovnanie, ja mam bez K, aktualna teplota 41°C a pri zatazi pod 65.

chladic mam tento: https://www.amazon.co.uk/Cooler-Master-TPC-612-Ove... len s noctua P12. V recenziach pisu, ze to je skoro najhorsi chladic na svete, ale stal 20€ tak som ho na skusku kupil. a na tento CPU som snim nadmieru spokojny

k díky všem

Máš OC?

Nerozumim

Nemam

Tak máš len jedinú možnosť - vymeniť chladič za vzduchový.