» Poradna » Mobily

Ztráta dat po výměně mainboardu v telefonu

Zdravím. U mé staré Galaxy S7 mi odešel mainboard a v servisu mi byla nabídnuta výměna za jiný. Výměnu chci udělat jen kvůli datům, co v telefonu mám. Nepřijdu o ně při výměně?

Odpovědi na otázku

pokial máš tie data uložené len v internej pamäti telefonu,tak výmenou mainboardu o ne prídeš....

Tak logicky:Data, který máš na SD kartě - o ty nepříjdeš.Data, která jsi měl v paměti na DPS telefonu, tak o ty samozřejmě přijdeš.

No jde mi o interní data v Androidu, tak to nic. Díky

Jak v Androidu? Tam žádná data nejsou. Android je operační systém, který data odněkud čte a zapisuje. Data jsou v PAMĚTI, a to buď prostě na SD kartě nebo v interní paměti telefonu.

Pardon, špatně jsem se vyjádřil. Myslel jsem v interní paměti telefonu.

jestli je KO deska tak uz se k nim stejne nedostanes pokud nemas nekde zalohu takze nemas moc o cem premyslet

O ty data na SD kartě nepřijde, pokud byla karta šifrovaná? Mám za to že u Samsungu se karta zašifruje s nějakým HW klíčem toho zařízení a tím se také dešifruje, jinde než v tom zařízení ty data nepřečtu. Výměna desky by znamenala "jiné zařízení". Ale mám jen Tab S8, třeba je to v telefonech jinak.

Stačí si data zálohovat na další médium a pak o ně nepřijdeš.

Mně ani tak nejde o fotky, ty jsem právě naštěstí měl na SD kartě. Jde mi o nějaké data v aplikacích, ty už asi nedostanu.

Tak v androidu je běžné nějaké zálohování, když se pak přihlásíš stejným google účtem, tak se ti stáhnou kontakty, znovu nainstalují aplikace a většina těch aplikací obnoví z té zálohy i "privátní data", kde je právě nějaké to nastavení, nebo je tam uložené že jsi v levelu 698 v nějaké hře apod. Jediné co není zálohováno tak jsou privátní data bezpečnostních aplikací. Tj různé autentifikátory, mobilní bankovnictví apod, tam je správně že se ty soukromé klíče do žádné zálohy nedostanou. Pokud se do zálohy dostanou, je to chyba programátora, že tu aplikaci špatně označil a je celkem nebezpečné to používat, protože se tvoje soukromé klíče nahrávají kamsi do cloudu. Tam si holt budeš muset projít novou inicializací. Tj přihlásit se do dané služby pomocí záložních kódů a pak v autentifikátoru znovu vyfotit QR kód.

Nechci ti kazit radost, ale mit data na SD karte neni zrovna moc velky stesti. Ale fotky jsou v pohode, ty se zalohuji. Mas je zalohovany, ze?