» Poradna » Programy

Ztráta dat minecraft svět

Dobrý den, mám v minecraftu uložený svět je tam nějaký postup 1.19.2. a teď jsem si zapnul lunar client 1.8. a zapnul jsem ten svět odtuď a najednou všechno pryč po zapnutí uplne nejaky random vygenerovaný svět, po spuštění minecraft 1.19.2. jsem svět spustil znovu a porad ten stejny svet a minuly ulozeny postup nikde!! Vubec nevim co se to stalo a kam to zmizelo, nemáte někdo s tím nejake zkušenosti prosím??

Odpovědi na otázku

Pokud nemáš v systému nastaveno zálohování, tak jsi o svět přišel. Tzn. ve složce se světem (většinou %appdata%\.minecraft\saves ) , klikni na složku se světem pravým tlačítkem - vyber Vlastnosti - a na záložce Předchozí verze doufej, že uvidíš starší zálohy světa.Bohužel od Windows 10 , se tyto zálohy/předchozí verze musejí nastavovat ručně a to ještě na jiný než systémový disk.To je jeden z důvodů proč zůstávám na Windows 7 , kde se tyto předchozí verze ukládají z obnov systému, takže není zapotřebí externí nebo jiný disk https://i.ibb.co/z4MbMk4/predchozi-verze.png .Takže pokud předchozí verze budeš mít prázdné, tak můžeš poděkovat Microsoftu, že od Windows 10 tuto funkci zálohování takto upravil .

Já si myslím, že to není otázka zálohy. Zaloha je typicky dobrá pokud svět rozbijete a chcete se vrátit. Ale tady tazatel píše, že hru zapne a ten svět se nenačte. Tedy bych to viděl spíš jako problém v cestách. Změna klienta způsobila změnu proměnných a ten svět existuje ale minecraft ho nevidí.

Ne jenom změna klienta, ale hlavně rollback na verzi 1.8. Svět se mu přegeneroval a nejspíše rozbil. Proto by záloha pomohla.

Taky si to myslím, při změně verze směrem nahoru klient svět konvertuje, směrem dolů to asi nezvládne (ve starší verzi nemusí existovat některé bloky). Škoda že se před smazáním a novým vygenetováním světa klient nezeptal.

"lunar client 1.8" to 1.8 je verze MC nebo nějaká verze toho clientu?

pokud je svet v novejsi verzi nemel by se zpoustet na starsi jinak se muze poskodit.stejne tak se nesmi normalni svet zapinat s modama. pro tyto pripady vzdy vytvorit novy svet.

dejte odber Sir Yakari