» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ztrácí se RAM

Zdravím, nedávno jsem sem psal dotaz ohledně toho že mi počítač po reinstalaci windowsu začal šíleně žrát paměť Ram, Byl tady někdo kdo mi radil, ale bohužel jsem antitalent a nevyznám se v biosu ani celkově v softwaru tak jsem to nedokázal vyřešit. Tak jsem tady zase s prosbou o pomoc. Jak už jsem psal, celý rpoblém začal cca před dvěma měsíci po reinstalaci windows 10 (instaloval jsem ho z Flashky na které byl originální windows přímo ze stránek Microsoftu) Vlastně se nejednalo o čistou instalaci. V pc již windows byl, ale už to chtělo reinstalaci... Po nainstalování winu a snad všech ovladačů jsem se pustil do instalací programů, které používám (chrome, steam, Curse, hry ) Pár dnů jsem tak fungoval, ale pak začal být problém právě s Ram i při "nic nedělání" kdy byl pc jen na ploše se postupně dopracoval k využití 90% z 16gb ram (někdy i více) a tento problém vlastně přetrvává do dnes. Při hraní her nemohu mít na druhém monitoru absolutně nic, jelikož mi počítač hází chybové hlášky a aplikace zavírá kvůli nedostatku ram. Posledně mi bylo porazeno abych zakázal používání stránkovacích souboru - to jsem udělal, ale žádná změna. Rad bych podotkl že ve správci úloh mi to nic nevytěžuje, tam jsem schopen napočítat maximálně 1gb využití (bez her) ale stejně to hlásí 86%, v pc nemám žádný nelegální software ani malware (kontrola Mbamem). Co se týče software tak jsem neskutečný amatér, zaměřuji se spíš na hw (pc si skládám sám) takže kdyby se našla dobrá duše s radou tak bych prosil vysvětlení jako pro opici jinak to asi nezvládnu. Moc děkuji každému kdo to dočetl až se a pokusí se mi pomoct, pc je sice ještě v záruce, ale určitě to půjde i bez 30 dnů u czc...

Odpovědi na otázku

nerobil si format hdd ?

Podívej se do Sledování prostředků.A pokud někdo zápasí s nedostatkem ram (ať už je důvod jakýkoli), vypnutím pagefile to ještě zhorší...