» Poradna » Mobily

Ztracený mobil (kredit v simce)

Dobrý den mohu se zeptat.Včera jsem ztratil můj telefon a vím že mám na něm v sim kartě kredit v hodnotě 1000 kč.Šlo by nějak udělat abych ho dostal zpátky.Udáje o sim kartě mám tak jestli bych šel za operátorem a kredit by mi vrátili na novou sim kartu , šlo by to ? Díky.

Odpovědi na otázku

Pokud se prokážete jako vlastník karty (krabice od sim, výrobní číslo sim, atd), tak by vám měli vrátit jak kredit, tak číslo.

Samozřejmě jen ten kredit, který by na té ztracené sim zůstal pokud by ji někdo našel a něco provolal.

A dnes už nestačí ísť k operátorovi , položiť na stôl Občiansky preukaz a on už vie o koho sa jedná, kto je majiteľ , koľko je kredit, zablokuje stratenú , , vydá novú kartu ? O akej krabici , učtenke to tu neliete a zavádzate ! Dnes sa už SIM / už dlhé roky/ vydáva iba na meno a adresu ! Kúpiť si ju môže napr. v Tescu , ale to nič neznamená . Aktivácia karty je o niečom inom .....

Možná to netušíš, ale mezi Českem a Slovenskem existují v právních předpisech jisté odlišnosti ;) U nás pořád lze koupit předplacenku anonymně.

Nie som si istý , či hovoríš pravdu ! Kupoval som si predplacenku v ČR a musel som si zaregistrovať SIM u operátora ! A určite to nebolo prezvonenie a už som telefonoval! Meno , adresu , mail, iné tel . čisto ..... A to ti nestačí ? To platí iba pre cudzincov ?

Pro Slováky určitě (berte to jako přátelský hec, proti slovenštině a Slovákům nic nemám )

Vy jste pan logik.Jack napsal, že u nás jde nakoupit anonymně. A vy píšete, že v jednom konkrétním případě se vám to nepovedlo.Z toho má jako plynout, že Jack nemá pravdu? Jednou jsem viděl porouchanou fábii. Z toho jasně plyne, že fábie se serou. Je to tak?

souhlasím že se Fabie serou

tiez mozem potvrdit.

Vy to pánové zlehčujete :D

Je fakt, že předplacenku jsem nikdy nepoužíval, takže úplně na 100% nemůžu vyloučit, že by se musela registrovat. Ale spíš bych řekl, že se stále dají používat anonymně, že ČR zatím nenaskočila na vlnu omezování přesplacenek, jako ostatní státy EU.

Já používám jen předplacenky a kdyby někdo požadoval registraci tak bude poslán...víte kam.

Som rád , že ste ma uviedli do vašej českej reality ! Ale aktivovať SIM bez registrácie ? Vy nie ste v EU ? Veď bez registrácie SIM to nejde ani v Rusku !

V ČR žádná registrace předplacenky zatím povinná není.

a který skvělý operátor to byl ? u některých operátorů je možnost si vyplnit nějaké kontaktní údaje, nebo si nechat SIMku poslat poštou, tak tam je jasné,že adresu chtějí ... ale jinak je to nesmysl a minimálně žádný z "kamenných" operátorů člověka k tomu nenutí

achjo .... máčknout "nesouhlasím" je tak snadné .... kdyby mi radši ten dotyčný k tomu připsal,kde se s tím setkal ... taky bych se chtěl dovědět něco nového ;)

jj, i když tě operátor motivuje různými "výhodami" abys mu ty osobní údaje poskytl později. A povinné to není.

V standardnych pripadoch ano, ale stale je dost kariet, ktore nie su na nikoho registrovane a daju sa bezne aj dnes zohnat.

Jediný s kým se to dá řešit je operátor.Ale vzhledem k tomu, že nevíme jaký to je, tak tu nikdo neporadí. U každého je jiný postup.

A rovnou operátora se nezeptáte proč?

Lebo facebookova generacia, aj ked vhodnejsi vyraz je degeneracia.

Mysliš , FB-degeneracia ? Tiež mám s tým skúsenosti . Aj u mňa doma moji FB-degeneranti sa na mňa obracajú niekedy s otázkami , že človek žasne . Veď oni už veria tomu "čo píšu na FB" ! Ale stratu mobilu , SIMky a kreditu sme zatial neriešili . Iba "krádež" kreditu!

Rad by som ti dal plus, ale na zive su proti, z vlastnej skusenosti viem o com hovoris.

Vážně nechápu tu panickou hrůzu z toho, řešit problémy a shánět informace nejprve u zdroje... Máš nějaký rozumný důvod, nezeptat se na to rovnou operátora?

Má , nie je to jeho SIM karta - kúpená od niekoho , ukradnutá , majdená , od rodičov ....tak sa operátor s ním nebude baviť !

No nevím, co by tady chtěl vykoumat. Ten případný převod stejně nikdo jiný než operátor neudělá, neměl by stejně šanci se komunikaci s ním vyhnout.

Kde jsi ten mobil ztratil? Někde, kde ho mohl někdo najít a případně odevzdat vrátnému, číšníkovi... nebo ti žbluňknul do hluboké studny, kadibudky nebo někam, kde už ho nemůžeš dostat zpátky?Zkusil bych se zeptat (případně dát cedulku s Kontaktem na sebe, že dáš nálezci nějaké nálezné), případně na ten mobli zavolat. Jsou lidi co ti ho vrátí.

Nechápu jak ti to není jasné. Prostě jsi ztratit SIM bez registrace (anonymní) s kreditem. je to stejné jako když ztratíš peníze na ulici.Prostě je nemáš. Operátor nemá žádnou povinnost ti nic vracet, on totiž o tobě a tvém spojení se SIM vůbec neví. Nicméně taky nechápu proč se neptáš přímo operátora, toto je poradna na problémy kde není možnost se ptát jinde.

Nemáš pravdu. Není to jako ztratit peníze na ulici. Nezjišťoval jsem, jak je to u všech operátorů. Zajímal mě jen Mobil.cz a potom Kaktus.A u obou mnou zjišťovaných to problém není. Nesmíš pouze ztratit údaje o SIM kartě (tazatel píše, že je má) jako sériové číslo a PUK kódy. Všechno je na té původní kartičce, ze kterého se SIM vyloupla.V případě ztráty telefonu/SIM pak stačí koupit SIM kartu novou za cenu kreditu a kontaktovat operátora. Staré číslo přenesou na novou SIM a kredity taky sečtou (ze staré + z nové dohromady).

Aha, takže ztratím mobil, nebudu ho mít ani pod heslem, ani pod gestem. Člověk který ho najde, mi provolá třeba 500Kč. Jak dokážu, že jsem to neprovolal já? Jak dokážu, že mi jsem ho ztratil někde na ulici třeba 15.8.2016 ve 12:35 a to, že z něj někdo volal 15.8.2018 13:02 byl někdo jiný, než já? A je jedno, jestli to byl kredit nebo paušál. Prostě to nemám jak dokázat, pokud nejsou třeba záznamy kamer nebo podobně. Prostě než ho stihnu zablokovat, tak to nedokážu. Podobně pokud mi někdo třeba ukradne platební kartu a bezkontaktně mi utratí jednou 450 Kč, za hodinu 480Kč...také pokud by nebyly záznamy kamer, tak než ji zablokuju já nebo se sama zablokuje díky "podezřelým platbám do 500Kč" nemusím mít čím a jak dokázat od které platby jsem to nebyl já.

Tak ať mi mínusák teda vysvětlí, jak dokážu, že jsem v těch 13:02 nevolal já, ale nálezce mobilu, a že jsem ho ztratil ve 12:30. Něco jiného je pak blokování mobilu nebo SIM karty...

Predpokladám, že vrátia reálny kredit k danej chvíli vrátenia, resp. zablokovania stratenej SIM

Rozhodne doporucuji nejake zabezpeceni pouzivat. Vetsina soucasnych telefonu ma ctecku otisku prstu, coz je velmi komfortni zpusob. V pripade nejlevnejsich telefonu bez ctecky lze pouzit alespon gesto nebo PIN.Pokud zadne zabezpeceni nepouzijes a zlodej provola kredit/pausal, nic nikomu nedokazujes a kartu zablokujes. Co bylo provolano do zablokovani zpatky nedostanes.

Dobře, tak to tedy bude s případným telefonování do zablokování telefonu.Teoretická a mnohdy praktická situace - časově1. zloděj ukradne telefon2. zloděj ho používá, volá na erotické linky, uhradí pomocí telefonu atd. = vyčerpá kredit3. majitel zjistí ztrátu telefonu4. čeká a po nějaké době (1 hodina apod.) zablokuje telefonní číslo5. může zablokovat telefonní číslo, pakliže je SIM anonymní? Možná ano, pakliže má údaje o SIM kartě u sebe, možná potřebuje vyšetření na Policii, možná to nejde. Spíš se přikláním k tomu, že to nejde.6. reklamuje, žádá operátora o vrácení kreditu, v poslední výši o které ví7. operátor zjišťuje že kredit je vyčerpaný či již neodpovídá nahlášené výšiOtázkyVyplatil by jste peníze za kredit který byl vyčerpán/ukraden?Pakliže není zapotřebí zápis od Policie, nemůže se jednat o podvod?Není povinností majitele starat se o vlastní majetek, vázaná SIM na zařízení, zabezpečení (PIN) apod?

Nevidel bych v tom takovy problem.Jestli ma na SIM karte normalne PIN a telefon chraneny treba otiskem prstu nebo alespon gestem, SIM kartu zlodej/nepoctivy nalezce vyhodi.Puvodni majitel si koupi SIMku novou (za cenu kreditu, co na ni je), pripravi si udaje ke stare SIM karte (tazatel pise, ze je ma), zavola svemu operatorovi a on mu prevede stare cislo a stary kredit pricte k novemu. U virtualnich operatoru tedy byvaji naklady na tuto akci 20 Kc (hovor na infolinku) a casova ztrata koupe nove SIM a jeden telefonni hovor. Nic hrozneho.

Změna SIM je tuším u Vodafone za 480 Kč. Nicméně nikde jsem se nedočetl o převodu kreditu. Tedy, kredit se převádí (to je výslovně uvedeno) pouze pakliže SIM nepodporuje danou službu, např. LTE.

Zjistoval jsem jenom ty dva vyse uvedene virtualy, kde to v pohode jde zdarma vcetne prevedeni kreditu (v pripade Mobil.cz za 20 Kc kvuli nutnosti zavolat na zpoplatnenou infolinku), tak me trochu prekvapuje, jestli to ma Vodafone takhle drahe.Nicmene tazatel stale neprozradil, o jakeho operatora se jedna

Ceník Vodafone platný od 8.srpna 2018:Výměna SIM karty (v případě ztráty a poškození) 100KčNahrazení SIM karty (jiným typem SIM karty nebo v případě odcizení potvrzeném dokladem od Policie ČR) ZDARMA