» Poradna » Počítačové sítě

Ztrácení paketů, vysoká odezva - pouze přes kabel

Dobrý den,Mám problém, jsem připojen přes router kabelem do desktopu a mám strašně vysokou odezvu a ztrácím packety, weby se dlouho načítají nebo nenačtou, streamování videa nepřipadá v úvahu, pak jsem se zkusil připojit přes wifi z ntb a změřit ztrátu tam, ale když jsem připojen přes wifi, žádný problém není, pakety se nestrácí, zkoušel jsem restart routeru, nepomohlo, už opravdu nevím, tento problém se začal vyskytovat nedávno...

Odpovědi na otázku

Problém se síťovou kartou, problém s ovladači síťové karty, problém RJ-45 portu v routeru, špatný síťový kabel, špatné koncovky u kabelu.Řešení:Zkusit jiný kabel a s ním zkusit i jiný port v routeru.Pokud nepomůže zkusit jiný počítač zda nebude fungovat.Pokud ani to nepomůže restartovat kompletně nastavení routeru.Pokud ani to je vadný router.