Ztišení zdroje

Mám zdroj za cca 400kč s klasickým hlučným 80mm větráčkem. Celej PC jsem ztišil, ale jen ten zdroj prokletej nejde. Vysekal sem všechny performace ve zdroji, dal jsem kvalitní ocelovou mřížku na větráček, dokonce sem uštípnul 2 ze 4 nožiček držící rotor větráku. Ale výsledek nic moc....spíš nic. Tak mě napadlo, co kdybych ten 80mm vetrak vyhodil pryč a přimontoval FANADAPTER ( http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp ) a na něj nízkootáčkovej 120mm větráček o podobným průtoku vzduchu jako 80mm, aby se teplota v CASE nezvýšila. Asi by to všechno čouhalo ven z CASE, ale to ne nevadí. Co Vy na to?

Odpovědi na otázku

Jedna z možností je ventilátor s bezkontaktními magnetickými ložisky, který se prodává v GM Elektronics (je kupodivu levnější, než s normálním ložiskem). Hluk vzduchu sice zůstane, ale sníží se alespoň hluk ložisek (který často bývá podstatný). A měl by vydržet na věky.Jo, a také se postarej o volný odtok vzduchu, taková mřížka z lisovaného plechu před ventilátorem dělá dost randál. V tomto ohletu je lepší drátěná mřížka, která je, tuším, k mání.

A bude to foukat ven nebo dovnitř? Podle mě by se vytvářel hluk, pokud by vzduch hned narážel do toho adaptéru.HJD

foukat by to mělo ven.

Kup si prostimte novej kvalitni zdroj. Se zdrojem za 400kc si koledujes ze ti odejde a vezme sebou i ostatni komponenty.

tak, tak, naprosto suhlasim, takyto lacny zdroj nema akukolvek cenu nejako sa pokusat stisovat a podobne somariny s nim robit, uz len kvoli tomu ze vsetko od velkosti chladica az po dimenzovanie suciastok je tam uplne poddimenzovane a aby to nahodou nezhorelo hned po prvom zapnuti tak sa to kompenzuje tym ze sa tam da poriadny turboventilator aby to ako tak stihal chladit, akonahle ho zacnes stisovat a zmensovat prietok vzduchu v nom tak pojde velmi rychlo do kremikoveho neba a velmi casto s nim odide aj zvysok kompo co za to rozhodne nestoji. kasli na to a kup si nejaky slusny zdroj.

kup si nějakou 12cm slušnej ventilátor.. a změn ten zdroj z klasického 8cm (vetrák vzadu a vzduch ze zdroje vysává) na klasickej 12cm (ventilátor vysává vzduch z case a žene ho do zdroje a pak stranou ven)prostě na spodní straně krytu vyřízneš do plechu díru a přišroubuješ ventilátor.. 12cm mřížku taky seženešneni to tak složitý zase.. a exekt bude dobrej :) pak ti třeba začně vadit hluk disků :))))