Ztiseni predniho vetraku Silverstone ktery sosá z molex

dobry den mam unikatni skrin Silvertone - la scala a vypada jako Denon apod jako domaci kino je to normal ATX ktery je akorat polozen takze se mu rika desktop ale rozlozeni klasike atx ale mam problemy s vetrakem silverstone ktery ma foukat na grafickou kartu - vetrak umisteny vepredu dole v klas skrini - je totiz pomerne hlucny a nejde zapojit do zakladni desky, ma vuj konektor ktery se strka do molex zadny prepinac nikde nani ani redukce ktera by mu dodavala treba 2x mensi napeti a byl tak trochu ztiseny poradite mi jak jej ztisit? v czech coputeru jsme nenasli nic co by pomohlo, podle mne to chce klasicky trimr nejak zapojit mezi molex-molex aby to dodavlo mene energie dekuji

Odpovědi na otázku

1) Který molex konektor? Nechápu proč převládá "názor", že molex je jen ten do HDD. Molex je firma, která vyrábí spousty konektorů, svokovnic atd. Klidně i třeba napajecí SATAnebo ten velký napájecí konektor na základovce i ze zdroje mohou být molex. MOLEX NENÍ TYP KONEKTORU!

http://www.molex.com/molex/index.jsp...

2) Je-to ten bílý klasický velký napájecí HDD, zkus ventilátor zapojit mezi 0V a 5V, nebo mezi 12V a 5V (bude na něm 7V, sokolíku.

p.s.: A desktop se říká i skříním nastojato (dnes). Buď notebook, nebo desktop.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Desktop...

Jo a můžeš tam zapojit i rezistor nebo trimr. Ale pozor na jeho povolený ztrátový výkon. Proud, který odebírá ventilátor znáš, napětí taky. Zvolíš si, jaké napětí chceš mít na vantilátoru a použiješ Ohmův zákon a výpočet výkonu pro ověření ztrát. výkonu na rezistoru. Samozřejmě musíš zvolit rezistor s vyšším max. ztrát. výkonem.

R=(Unap-Uvent) / Ivent
Pztratový=(Unap-Uvent) * Ivent

Jo a můžeš tam zapojit i rezistor nebo trimr. Ale pozor na jeho povolený ztrátový výkon. Proud, který odebírá ventilátor znáš, napětí taky. Zvolíš si, jaké napětí chceš mít na vantilátoru a použiješ Ohmův zákon a výpočet výkonu pro ověření ztrát. výkonu na rezistoru. Samozřejmě musíš zvolit rezistor s vyšším max. ztrát. výkonem.

R=(Unap-Uvent) / Ivent
Pztratový=(Unap-Uvent) * Ivent

Odpovídáš obecnímu blbovi - stačí aby ses podíval na IP

A jeje, pan chytrolin.

Mám tam něco špatrně? Klidně mně oprav
(Ten proud ventilátorem samozřejmě bude menší, než ten, který je na štítku ventilátoru. To je pro nominální napětí, u ventilátorech použáívaných v PC většinou 12V)