Ztišení PC sestavy

Zdravím, jakou máte zkušenost s odhlučňovací izolační hmotou? Moje nová PC sestava je bohužel díky faktu, že jsem si ji sestavoval sám a co nejlevněji, dost hlučná, což způsobuje z části nejen větráček na procesoru, ale i grafická karta hučící byť při malé zátěži skoro jako vysavač (GeForce GTX 480) a jelikož se k ní chystám přidat ještě chladič (kvůli jejímu přehřívání), počítám, že hluk se ještě znásobí. Tak se ptám, je efektivní si pořídit izolační hmotu do case (třeba tuto: http://www.czc.cz/airen-sailent-heavy-4-zvu... )? Hluk je opravdu velký a když už pak pomalu neslyším zvuk z beden, je to dost špatné. Výměna větráčků mě již napadla, ovšem s grafickou kartou i tak nic moc nenadělám. Proto hledám účinné alternativy. Předem díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Tá pena je určená už na absolútne stišenie taeda ak už máš taký stišený PCže ti prekáža už len zvuk z HDD či piskanie sučiastok na doskách.Pri GTX 480 pomôže len aftermarket chladenie:Gelid: http://www.gelidsolutions.com/products/index.phpalebo najlepšie Arctic Xtreme plus III: http://www.arctic.ac/eu_en/products/cooling/vg... To isté platí pre CPU chladič

Přesně ten Gelid chladič pro GPU mám už objednaný. Ale nevím, jestli se to tím nějak moc ztiší, když naopak přibudou další větráky a grafika bude jen mírně ochlazena, ale stejně se její hlučný větrák bude stále točit (i když pravda, čím menší, tím hlučnější). Každopádně díky za reakci. S koupí pěny tedy radši počkám.

ten GELID ICY vymeniš komplete za referenčný chladič pasiv vratne VRM resp RAM heatsinkov a tu si daj poriadne zaležať na očistení kontaktných plôch a osadení bude neporvnatelne tichčí tie 92 mm ventlatory do 1400 rpm ani nebudeš vnimať

Ne, pěna ti moc nepomůže. Ta je skutečně pouze jako doplněk do už tak hodně tiché sestavy. Pokud chceš ticho, musíš použít velké a tiché chladiče na CPU a grafiku + mít v bedně dostatek ventilátorů, aby to zvládly vyvětrat při nízkých otáčkách.Na grafiku je ideální Accelero Xtreme III. Nic horšího bych zrovna na GTX 480 nedával. Na CPU nějaký velký věžový chladič (Noctua NH-D14).A nezapomeň na zdroj. Pokud tam máš nějaký levnější, tak také bude dělat hluk.