» Poradna » Notebooky

Zrychlení startu PC

AHoj, prosím dokazal by někdo poradit jak zrychlit start PC? mám rok starý ntb, ale je to zoufale pomalé. Od zmáčknutí tlačítka uplyne klidne 5 minut něž je PC připraven něco dělat. Mám tento notebook Acer NItro AN515-41, AMD A12, 8GB RAM, 1000GB HDD. Zkusil jsem vypnut co šlo aby to nebrzdilo start, ale stále je to málo. Navíc ten SW(Acer care centre), co tam už byl a je uplně k prdu, ani nejde vypnout. Nevím jestli by bylo řešení SSD, a zda by to vubec šlo aplikovat na tento NTB. Předem díky vše za pomoc.

Odpovědi na otázku

I na pomalem HDD je pet minut nezvykle dlouho. Takze mas system zapleveleny neskutecnym balastem.Takze idealne pouzit SSD, na nej novou cistou instalaci systemu a instalovat s rozmyslem jen provereny software, zadny balast, zadny zlepsovaky, zadny sracky...

Ideální řešení je výměna HDD za SSD + čistá instalace OS bez balastu jako je např. zmíněný Acer Care Centre.