Zrůžoví reps. zezelená obraz

Dobrý den,začalo se mi dít, že po zapnutí pc najednou obraz celý zezelená nebo zrůžoví... Někdy spontánně problém zmizí, jindy přetrvá déle. V čem je nejpravděpodobněji problém? Monitor (mám Dell P2417H), grafika Gigabyte GT 1030 anebo hdmi kabel...? je tam PremiumCord HDMI 2.0než do toho začnu hrabat a shánět jiné věci na prozkoušení, čím začít? Kde je nejpravděpodobněji problém? Btw. Kabel je do konektoru narvaný až po jílec, grafika v desce taky drží jak přibitá.Dík

Odpovědi na otázku

U těchto problémů jsou vždy jen 3 možnosti. 1) Vada monitoru.2) Vada kabelu.3) vada grafiky či ovladačů.Monitoru a kabel vyzkoušíte na jiném PC, ovladače grafiky aktualizujete během chvilky a pak se uvidí. Pokud to i tak bude dělat, tak je pravděpodobný problém s grafikou. Zkuste zapojit Displayport, pokud by byl vadný jen HDMI konektror na grafice. No a v nejhorším zkusit jinou grafiku.

PS: Omlouvám se. S tím displayportem záleží jakou máte tu GT 1030. Neuvědomil jsem si, že to je jen na pár modelech a většina ho nemá.

Jak to takhle hází jednu barvu, je to z 90% kabel.