» Poradna » Počítačové sítě

Zrušenie domácej skupiny vo Win10

Zdravím,chcem poprosiť o radu, ako sa zbaviť Domácej siete, ktorá vlastne neexistuje a blokuje mi vytvorenie novej.Googlim a skúšam všelijaké postupy už od včera, bohužiaľ z nulovým výsledkom.V skupine som mal iba PC s Win10 Pro a notebook s Win10 Home.Premazal som už možné aj nemožné podľa rôznych rád, zastavil služby, spustil služby, resetoval sieťové nastavenia na oboch pc a výsledok je ten, že oba pc mi ponúkajú tvrdohlavo iba pripojenie do skupiny, ktorá dávno neexistuje a ja netuším, odkiaľ dostávajú info, kde to treba vymazať.Jediné, čo sa dá, je že keď vypnem notebook, na pc sa mi dá vytvoriť nová domáca skupina. Ale existuje iba dovtedy, kým znovu nezapnem notebook, vtedy zmizne a pc mi znova ponúka pripojenie do starej neexistujúcej skupiny.DS mi fungovala v pohode, pokým som nezačal mať problémy so sieťou kôli SMB1. Sieť sa mi podarilo rozchodiť aj všetky zariadenia v sieti, ale s touto domácou skupinou som už na prášky. Správne heslo samozrejme už nemám, nakoľko som sa pokúšal už x-krát vytvoriť novú DS, pokaždé nové heslo....Snáď sa tu s tým už niekto stretol a navedie ma k riešeniu, veľká vďaka.

Odpovědi na otázku

Oprava- prvá veta mala byť :Zdravím, chcem poprosiť o radu, ako sa zbaviť Domácej skupiny....Sorry.

Samozrejme aj na tejto stránke som bol, ale akosi tam chýba rada, ako sa zbaviť DS, pokiaľ z nej niektoré zariadenie neodišlo korektne, tým pádom sa asi skupina nezrušila. Teraz sa neviem do nej prihlásiť ani z jedného pc, ani vytvoriť novú...

"... a nemáš už heslo" - pokud jí nemůžeš zrušit na PC, které jí vytvořilo, tak si na něm heslo dej zobrazit. Na PC, které d.skupinu vytvořilo, jde heslo zobrazit stále.Pokud se jedná o PC které bylo do již vytvořené domácí skupiny přidáno, neměl by být problém, u něj dáš opustit skupinu (k tomu heslo nepotřebuješ) a pak na něm můžeš klidně založit novou d. skupinu nebo se k jiné již vytvořené přihlásit.

Bohužiaľ, nedá sa zobraziť heslo DS, ktorá reálne neexistuje, to znamená, že ani pc ani notebook už nie sú v tej DS prihlásené. Ale windowsy stále trvajú na tom, že tá DS existuje. Takže pc mi ponúka iba možnosť "Pripojiť sa teraz", čo je samozrejme blbosť, lebo heslo v čudu a notebook mi zasa teraz ponúka vytvoriť novú DS, čo som aj skúsil, ale zostane v nej sám, nakoľko pc je blokované v tej svojej imaginárnej.Našiel som ďalšie postupy, ale ani jeden nefunguje.Podľa jedného som vypol notebook a na pc som vypol zisťovanie siete. Vtedy sa dá na pc vytvoriť nová DS, s novým heslom. Pc treba reštartnúť. Potom som zapol notebook aby som ho pripojil do tej DS, ale ako sa notebook prihlási do siete, nová DS na pc jednoducho zmizne.Dokonca sa mi podarilo vytvoriť DS zvlášť na pc a zvlášť na notebooku, takže dve DS v ktorých boli iba zariadenia, na ktorých sa vytvorili. Dal som jednu zrušiť a tým pádom sa zrušila aj druhá. Celkovo to je také všetko roz.ebané, že už nemám nervy na ďalšie pokusy a reinstal win kôli tomu sa mi vážne nechce robiť

Nie neskúšal, nechcem si kôli DS rozhasiť celý system, týmto tweak nástrojom príliš nerozumiem

Aha, škoda, domáca skupina ide zakázať a samozrejme spústu iných vecí. Ale ak sa v tom nevyznáš máš len dve možnosti.Nájsť si k tomu niekoho kto sa v tom vyzná, alebo preinštalovať systém.

Home Group = nebezpečný pokus MS, jak zpřístupnit LAN totálním BFU;=> zařazovat OS do Home Group není právě moudrý nápad.Co s tím?Standardní postup v české mutaci W10:Centrum sítí ... -> Pokročilé nastavení sdílení -> Připojení domácí skupiny -> K připojení k ostatním počítačům používat účty a hesla.Nastav ve všech OS v LAN. Typ sítě se automaticky nastaví na Pracovní místo Domácí.OS si vyžádá odhlášení.Po přihlášení synchronizuj účty a hesla v obou OS.Pokud se Ti to nepodaří v GUI, prostě zastav a zakaž příslušné služby z Admin konzole cmd:---sc stop homegrouplistenersc stop homegroupprovidersc config homegrouplistener start= disabledsc config homegroupprovider start= disabled---Okopíruj příkazy do cmd.Po restartu OS nastav typ LAN na "Pracovní".

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď a vysvetlenie. Pravdupovediac, včera som sa pohrával s myšlienkou nastaviť to na "používať účty a heslá", ale nakoniec som zrušil celú DS a priečinky som si nazdieľal v mojej sieti.Tak ešte raz vďaka za tvoj čas a pekný deň ešte prajem.