» Poradna » Ostatní

Zrušení telefonní přípojky bez souhlasu

Dobrý den,prosím Vás o informaci. Měli jsme telefonní přípojku O2, kterou jsme nyní sice nevyužívali, ale možná za nějaký rok si na ní připojíme např. internet. Dnes nám pracovníci jisté firmy přípojku odstranili. Dělali přeložku stožáru a nám ji opět nenapojili. Ani se nezeptali, zda mohou do zahrádky na soukromý pozemek. Mám nějaké práva se bránit, že jsem nedala souhlas k odstranění přípojky nebo je můj boj marný a oni si mohou přípojku odstranit, když momentálně nevyužívám telefon ani připojení k internetu od O2.Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Záleží zda-li máte službu placenou dle vaši stávající smlouvy u O2? Pokud ano, obraťte se na info linku společnosti O2.

Neřeš to. Až budeš přípojku potřebovat, O2 ti ji zapojí.

A kdyz bude mit stesti bude to stat treba jen 15 tisic

Eva, Marie, Božena, Kateřina, Klotylka, ...Přípojky telekomunikačního vedení nejsou O2, ale Cetinu: https://www.cetin.cz/O2 nebo jiný operátor si sítě od Cetinu pronajímá. Kromě toho je toto vedení chráněno telekomunikačním zákonem: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2005-127

no...zarazi mne ten vstup na zahradu bez oznameni. sice maji skoro jiste vecne bremeno, ale tusim ze je v nejakem zakone o telekomunikacich stanoveno, ze vstup musi s predstihem ohlasit - stejne to je v energetickem zakone pro CEZ, ale nechce se mne to hledat, nevi nekdo?

Nemusí, spojaři ze zákona mají vstup na cizí pozemek povolen, vlastníka by jen měli předem informovat, stejně jako např. exekutoři, stavaři, zeměměřiči, hasiči, energetici, policie, myslivci, vlastníci vodovodu, kanalizace...

náš pes by jim asi vysvětlil že bez mého souhlasu se k nám na zahradu jen tak neleze

"Eva: Dělali přeložku stožáru ..."Stožár byl energetický (ČEZ, Eon, PrE) nebo telekomunikací (Cetin)?Bylo na něm ještě jiné vedení?

viz KarkrinDnes pracovníci jisté firmy dělali přeložku stožáru O2 a naši přípojku odstranili, dle vyjádření dělníků přípojku nyní nepoužíváme, tak ji zrušili. ...zdehttps://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,40268.0/t...

Pokud přípojku nevyužíváte/neplatíte, tak s ní nemáte nic společného a vlastník (CETIN) si s ní může dělat co chce. Vaše opravdu nebyla.