Zrušení MultiBoot u Acer ONE - jde to?

Ahoj.

Mám tu takový "drobný" problém s notebookem Acer Aspire ONE, který totálně zkolaboval a předinstalovaný systém Windows XP nereagoval při startu ani na kombinaci kláves Alt + F10 pro obnovu systému.
Data z disku zachránit šla - to je OK.
Při pokusech o obnovení systému ale veškeré snahy nikam nevedly, takže jsem se rozhodl pro čistou instalaci nových Windows XP.
Jenže Acer má nějaký "skrytý" partition který si po zformátování interního SSD disku asi drží informace o předešlých instalací systémů, takže při startu vypíše nabídku na výběr systému který se má zavádět.
Je tam tedy nějaká informace o Multi Bootu, jenže ten předešlý sytém tam už není, takže pokud nestihnu přeskočit na druhý řádek nabídky, kde je odkaz na funkční systém, tak počítač nenastartuje a zkolabuje - restart a stále dokola.
Potřeboval bych tedy upravit nějak ten zavaděč aby se žádná hláška o výběru systému nezobrazovala.
Jak na to?

Odpovědi na otázku

Bohužel nepomohlo.
ACER to má dost hloupě vymyšlené. Na různých fórech jsem se dočetl že "ACERu se raději vyhnout".
Nepomohl ani jejich vlastní produkt na opravu systému.
Ten MultiBoot jsem vyřešil tak, že jsem nastavil nejmenší časovou prodlevu při startu pro výběr systému, takže to jen problikne a hned startují XPéčka. Ani si toho nevšimnu.

Asi si budes musiet pozriet navod na pouzitie.
Tam byva postup ako preinstalovat system zo skrytej particie.
Kazdy vyrobca to ma asi ine.
U mna je to napriklad drzanie nuly pred zapnutim laptopu, pocas zapinania az dovtedy, kym mi nevyhodi ponuku na typ preinstalacie.

Nejen každý výrobce, ale klidně u každého typu stejného výrobce.

Já jsem vždycky používal fixmbr, abych zrušil nabídku pro multiboot. Stačí nabootovat pomocí instalačního disku WinXP a místo nové instalace dáš konzoly pro zotavení. Až naběhne příkazová řádka, tak se spustí příkaz "fixmbr c" (bez uvozovek)

Podobnej návod jsem našel tady:
http://atelierdk.wordpress.com/2009/02/22/konzola-pro-zo... ...