» Poradna » Programy

Zrcadlovky

Která ze současných digitálních zrcadlovek je nejlepší? Nemyslím tu hugh-endovou, ale cenově dostupnou?

Odpovědi na otázku

Digitálne zrkadlovky Nikon sú veľmi obľúbené aj medzi poloprofesionálmi - pomer cena / výkon sú dobré.
www.megapixel.cz ...
A ktorý kus konkrétne - to záleží len na tebe, podľa toho na akej si úrovni a čo od toho očakávaš...

Vem Nikon D80 + 18-135 AF-S DX . Teď je k tomu v akci SD 4 GB. Je super a může s ním fotit každý od amatéra po profíka.

Nikony sice jsou slusne, ale cena objektivu je ve srovnani s konkurenci hoodne vysoko. Pokud chces trochu kvalitni fotak, musi tomu odpovidat i objektiv.

No, nevím, ale objektivy od Canonu jsou ještě dražší jak od Nikonu. Stačí se podívat na internet. Nedávno vyšel Canon 1000d a na tu cenu cca.12000,-Kč vypadá velice slušně,

No, nevím , ale objektivy od Canonu jsou oproti Nikonu podstatně dražší stačí se jen podívat na internet. Nedávno vyšel nový Canon 1000d v hodnotě cca.12000,Kč a vypadá dle recenzí docela slušně.

zeptej se na foto fóru, ne na živě

docela slučný je Canon 40D, ale obecně nejde nic říct - záleží na konkrétních požadavcích, hodně dělají objektivy které používáš ale nejvíc dělá fotograf sám

Nebo levnější Canon 450D

mam Canon 400D - cenove je to rekl bych VELMI dostupne, lepsi objektiv nez ten setovy (ten opravdu neni zadny zazrak) si muzes dokoupit casem... - vse zalezi na financnich moznostech
U 450D je zajimavy predevsim ten obuejtiv se stabilizatorem

Definuj "cenove dostupnou".

Ak mozem poradit z vlastnej skusenosti, dolezitejsie ako telo je dobry objektiv (= "drahy" ). Takze zacni tym. Pokial by si siel do Canona, tak vyberaj zakladny objektiv medzi Canon 10-22, Canon 17-55/2.8 alebo v najhorsom pripade Tamron 17-50/2.8. Ak zistis, ze nemas peniaze na telo + kvalitny zakladny objektiv, zvazil by som, ci ist do zrkadlovky a nekupit namiesto nej radsej kvalitny kompakt.

Tamron 28-75/2.8 kreslí moc hezky, za ty peníze je super... kresba na úrovni Lkových objektivů Canonu, jen je plastový, takže pro jistotu žádné brutalní zacházení...

CO je pro tebe nejlepsi? Je to kvalita obrazu, ergonomie, dostupnost prislusenstvi atd? Pokud ti jde o kvalitu o obrazu tak nezalezi az tak na zrcadlovce(tele) ,ale pouzitem objektivu. ROzdil v kvalite obrazu mezi jednotlivymi znackami(pri pouziti podobnych objektivu) a mezi drazsim(20-30000) a levnejsim telem)10-150000) je zanedbatelny...
Podivej se na digiarena.cz a fotografovani.cz tam najdes diskuze na toto tema...

Nechapu jak nekdo na takto polozenou otazku muze poradit Bobovi konkretni pristroj. Vzdyt podle vseho sam nevi co chce

Bylo by dobre napsat:

Kolik chces do toho investovat
co chces prevazne fotit
pocitas s nakupem objektivu a prislusenstvim do budoucna? A priapdne s jakym
atd...

Pak se ti da rozume poradit.

No ja myslim ze od canonu.