» Poradna » Mobily

Zrcadlově převrácený obraz na displeji - Galaxy Note 4

Na Samsung Galaxy Note 4, který spokojeně používám 3 roky, se mi z ničeho nic zrcadlově (pravá-levá) obrátilo zobrazení na displayi. Mám pocit, že jsem nechtěně provedl nějaké nedokumentované "gesto". Je to šíleně protivné. Za boha mi to nejde vrátit do normálu. V běžném nastavení takový příkaz vůbec není. Nevíte někdo, jak to spravit (antigesto)? Do továrního nastavení se mi nechce, mám tam spoustu dat.Díky předem za radu.Z. Dvořák

Odpovědi na otázku

Tohle není žádné gesto, to je prostě vadný displej. Jestli pak tam nemáš nějakou mikroprasklinu?

Žádnou mikro-prasklinu ani jinou jsem neobjevil ani s lupou. Na gesto usuzuji proto, že k tomu převrácení došlo před mýma očima. Někdo volal a já se neobratně natáhl po founu. Vím jen že jsem šmatlal prsty po displeji v levém dolním rohu a najednou se to převrátilo. Z.D.

Je silně nepravděpodobné, že by něco takového standardně v možnostech bylo. K čemu by takové gesto mělo sloužit?

Ako sa to prejavuje? Mas text pisany zrkadlovo zprava do lava? Nemozes dat niekam obrazok.

Zkus se podivat do nastaveni pro vyvojare.

Děkuji všem co se mi snaží pomoci. Pro zlepšení představy jsem si na stará kolena založil i twitter, takže na https://twitter.com/dvorakzdeno můžete vidět dva příklady.

zkus to retweetnout @SamsungCZSK nebo přidat komentář ke svému vlastnímu tweetu ve stylu "Nevíte někdo u @SamsungCZSK, čím by to mohlo být?" - ono se jim pošle notifikace a třeba poradí.

Každopádně i kdyby ten telefon uměl zrcadlové zobrazení, bude se dát nastavit a vypnout v menu nastavení obrazovky. Pokud tam nic takového není, tak to je marná snaha, je to buď vadný displej a nebo nějaký SW zásek. Ale ten by pravděpodobně zmizel po restartu telefonu. Myslím, že tomu věnuješ nepřiměřené úsilí, prostě udělen obnovu továrního nastavení a budeš mít jasno. Osobně na 99% tvrdím, že to je vada displeje.

Neskusal si hladat nieco ako zmena temy pripadne nastavenie pre lavakov?

Nasiel som to aj v mojom moto g5s plus pod vyvojarskymi nastrojmi ako "rozlozenia sprava do lava". S popisom "vynuti pre vsetky jazyky rozlozenie sprava do lava.

Díky, tak jsem to s vaší pomocí zvládl. V vývojářských možnostech jsem našel zaškrtnutou položku "vynutit rozložení RTL" stačilo odznačit. Teď si musím jen srovnat v hlavě jak se to mohlo aktivovat, když jsem do vývojářských možností už alespoň rok nelezl. Ale to je fuk, hlavně že jede normálně. Díky i těm co mně konstruktivně nadali. Člověk se pořád učí. Z. Dvořák

No tak super, takže tady děláš celou dobu ze všech blbce svojí naprostou neschopností. A ta nespočívá v tom, že sis to nedopatřením někde přepnul, ale v tom, že nechápeš co to znamená zrcadlově převrácený obraz. To je něco úplně jiného, než zrcadlově přehozené ovládání...

Blbneš sebe i ostatní. To není zrcadlově převrácený obraz. Jak píše kolega, hledej RTL. Nemáš k němu náhodou v launcheru nastavené gesto pro levý dolní roh?