» Poradna » Windows (a jiné OS)

Způsoby vypnutí telemetrie Windows 7

Ahoj,prosím o radu ohledně telemetrie ve Windows 7. Na Internetu jsem pár způsobů našel a chci se zeptat, zda stačí použít jen jeden, například, jestli stačí nesouhlasit v programu CEIP, nebo v plánovači úloh zakázat odesílání telemetrie. Nebo je nutné použít Editor místních zásad skupiny a nastavit povolit u Turn off Windows Customer Experience Improvement Program? Je třeba i zakázat službu Diagnostics Tracking Service? Stačí jen jedna možnost? Pokud ano, tak která? Má někdo ještě nějaké nápady, jak zamezit odesílání telemetrie?Díky moc.

Odpovědi na otázku

Díky moc. Ještě mám problém s plánovačem úloh. Hází to chybu Plánovač úloh vybraná úloha {0} již neexistuje. V CMD mi to napsalo chybu u Ccleanerskipuac. Mám v regedit smazat jen to, co je v té složce, nebo tu složku Ccleanerskipuac odstranit celou? Mám nejdřív ten Ccleaner odinstalovat, než se pustím do mazání toho záznamu v registru?Díky

Musíš využít všechny dostupné možnosti a ani to ještě nemusí stačit. Hlavně neinstaluj kumulativní updaty.https://www.ghacks.net/2016/09/12/ancile-block-s... stažení https://bitbucket.org/ancile_development/ancile...

Ponúkaš mu soft pre Win 10 na Windows 7. WTF?

To je boj s větrnými mlýny. Špionáž je všude, je to prostě princip života moderní společnosti.Mrkni se např., kolik tracking cookies se odesílá při otevření libovolné stránky Živě. Jedna sušenka? Naivko: to bývávalo v minulém tisíciletí. V dnešní době každý web konzumuje desítky sušenek, kdykoliv otevřeš libovolné stránky.

Zbytečně se s tím zabývat.První KB z MS WU to nastaví do původního stavu.Co s tím?Vadí Ti všeobecné šmírování všech OS (Linux ani Jablíčka nejsou výjimkou) a webových serverů?A/ ANO:1) Zahoď všechny mobily/PC/NB/NTB/TV/SMART cokoliv.2) Přestěhuj se do jeskyně.B/ NE:Neřeš to.

Tak co se týká nastavení v plánovači úloh a dalších věcí, o kterých jsem psal, budu je přenastavovat klidně po každé aktualizaci, znovu a znovu. Do konce dní Windows 7. Jinak do jeskyně se určitě přestěhovat nehodlám. Na PC jsem závislý, miluju je. Jsou to moje "děti". Tajže jedinou cestou, jak z toho ven, je se zabít. Ale to se mi taky nechce. Možná až skončí podpora Windows 7. Protože Windows 10 vyloženě nenávidím, používat ho nehodlám a Macintosh a Linux absolutně neuznávám. Takže 14. 1. 2020 konec.

Do 4.1.2020 bude mít telemetrii i terminál v linuxu.

Tvůrci dister pašují B. B. do systemu již řadu let a pastvu typu "Linux je naprosto bezpečný, nedělejte si starosti s ochranou" spásají ovečky poslušně i dnes, netušíc, že právě tato pěšinka je vede přesně do toho chlívku, kam vede dnes uživatele W10 a kde je společnosti mít chtějí. Nebo věříte tomu, že Vám někdo dá kompletní a odladěný OS, na němž pracují lrta stovky vývojářů, zcela zdarma jen tak?

Neexistuje žádný důvod, proč přestat používat W7 (resp. libovolnou verzi OS) po ukončení podpory výrobce.W7 = zatím nejpokročilejší profi OS, jaký MS dokázal vyrobit.Pracuju ve Vistě, přestože support už MS ukončil. Je to nejluxusnější MS OS.Nevidím žádný důvod, proč bych se ho měl vzdávat.

Ukončený support (=lifrování šmírovacích updatů, příp. MS blbostí) může být spíše výhodou...

Aktualizace neobsahují jen šmírovací updaty, ale i bezpečnostní záplaty. A vzhledem k tomu, že se na PC občas přihlašuju do internetového bankovnictví, tak má po ukončení podpory migrace na jiný systém své opodstatnění.

Windows Vista jsem používal 3 roky a byla to oproti Windows 7 hrůza. Bylo toho třeba dost poladit, aby to šlapalo. Plno zbytečných procesů a služeb po spuštění. A ikdyž jsem to poladil, nebylo to ono. Můj názor je, že Windows Vista je jeden z nejhorších systémů všech dob. S tímhle: W7 = zatím nejpokročilejší profi OS, jaký MS dokázal vyrobit. souhlasím. (Nevidím žádný důvod, proč bych se ho měl vzdávat.) Tím důvodem je zabezpečení. Dost záleží na tom, k čemu všemu člověk PC používá.

No Vista SP2 funguje rovnako dobre ako Win7 SP1, len má iný vizuál. Ja fičáám na Win 7 SP1, Win 10 Pro nie je OS vhodný pre prácu, to Pro je len výsmech slova Professional ;) OS pre prácu nepotrebuje vstavané papblbiny ako Mapy, Obrázky, Ľudia a kdejaké iné hovadiny ktoré takmer nikto nepoužíva a nejdú odinštalovať.

Já to řeším pouze odinstalací aktualizací obsahující telemetrii.Tyto seznamy aktualizuju každej měsíc:https://pastebin.com/vvLKsqLMBezpečnostní čisté kumulativní rollupyhttps://pastebin.com/aX39HE6BTaké se o tuto problematiku celkem dost zajímám, jelikož mne občas irituje, že HDD jede na 100% a to na notebooku nic nedělám.