» Poradna » Počítačové sítě

Zprovoznění wi-fi

Dobrý den,mám problém se zprovozněním wi-fi.Dnes jsem koupil wi-fi router TP-LINK TL-WR741ND.Moje stávající zapojení vypadá následovně.Je u nás zřízena kabelová televize a s ní běží i internet.Jako první zařízení je kabelový modem, který má na sobě CABLE(koax.kabel) a ETHERNET.Ze zdířky ETHERNET jde kabel do rozbočovače, do kterého jsou napojeny 2 PC.Rozbočovač jsem nahradil wifi-routerem, ale internet nejde.V nastavení sítě v PC jsem koukal, že se vše získává automaticky se serveru DHCP a DNS.Problém je asi v nastavení wifi-routeru, ale v čem?Díky moc.Na kabel.modemu je napsána MAC adresa 0014F86246EE a na wifi je A0F3C136703E.Díky moc

Odpovědi na otázku

třeba privider přiděluje tu IP adresu na základě té MAC adresy připojeného zařízení a ten nový router není u providera zaregistrován, takže k jeho MAC adrese se žádná IP nepřidělí1. kontaktovat poskytovatele internetu, co s tím2. zkusit na wan rozhraní toho routeru nastavit stejnou MAC adresu, jako mělo první PC - pak je potřeba na routeru nastavit NAT zajistit za NATem funkční rozsah neveřejných IP adres a z toho druhého PC, vyzkoušet, jestli internet funguje, pokud ano, pak na tom prvním PC nastavit jinou MAC, než původně mělo, aby ten router nebyl zmaten duplicitní MAC adresou

Vypni a zapni kabelový modem. Ten si pak cucne MAC adresu routeru a bude s ním kamarádit.Pokud by to náhodou nezabralo, pak klonuj na routeru MAC adresu jednoho z PC.

viděl bych to asi tak,že bude třeba navštívit web providera a na něm nastavit samotnou síť. vypadá to, že váš router nevidí žádnou síť - proto ani DHCPko nemá co získávat automaticky. začal bych tedy (podle druhu providera) nastavením svého routeru na webu providera a pak by vše mělo běžet bez problémů.

I neznalý by měl začínat prostým přečtením manuálu. Pokud náhodu ho nemáš česky, u mne na stránkách je