» Poradna » Ostatní

Zprovoznění neuronové sítě

Zdravím Vás, přátelé,velmi mě zaujala neuronová síť, jejíž princip je popsán zde:http://www.zive.cz/bleskovky/adobe-se-pochlu... Zjednodušeně řečeno dělá to, že převádí styl (tzn. barvy a světlo) z jedné fotografie na jinou.Zdrojové kódy jsou k dispozici zde:https://github.com/luanfujun/deep-photo-styl... A tím se konečně dostávám k jádru věci.Potřebuji výše uvedené zdrojové kódy zprovoznit pod Subsystem for Linux ve Windows 10.Byl bych tedy velmi vděčný,pokud by mě někdo nasměroval, jak toho dosáhnout.Anglický návod je uveden přímo u odkazovaných zdrojových kódů. Je však příliš stručný a nemám na základě něj v postupu úplně jasno.Například, je funkčnost závislá na přítomnosti dalších aplikací (Torch - with matio-ffi and loadcaffe + Matlab or Octave), jejich instalace je též problematická.Předem děkuji za případnou pomoc.

Odpovědi na otázku

a proč to chceš mermomocí patlat v tom Ubuntu pod W10? Bych to hodil do plnohodnotné virtuálky. "Octave" je normálně v repozitářích *buntu, tam problém nebude. Ohledně ostatních balíčků tam určitě musí být info...ale co tak koukám na:https://github.com/luanfujun/deep-photo-styl... tak bych buď nainstaloval *buntu v dualbootu s Windows, nebo použilo PC jen s *buntu, protože tam vidím nástroje pro CUDA apod. co by z toho ubuntu v rámci windows nemusely pořádně fungovat.Jinak na stránkách matio-ffi apod. odkazovaných z té hlavní stránky máš i jednoduchý návod na jejich instalaci pod *buntu, takže v tom nevidím problém.

Budu upřímný. Přesto, že jsem Linux v minulosti používal a napsal i něco málo v Bashi, tak jsem ve své podstatě Linuxový analfabet. Z toho důvodu jsem se s prosbou o pomoc obrátil na zdejší komunitu a věřím, že mi někdo bude ochoten poskytnout návod s jednotlivými kroky, jak bych měl postupovat.A proč Windows Subsystem for Linux ? Nainstalovat Ubuntu samozřejmě není problém, ale nabízí se otázka proč, když bych Linux k jiným účelům nevyužil a když je úměrná část Ubuntu součástí Windows 10.

*buntu může být těžko součástí MSW už kvůli kolidující licenci. Navíc se pletete, jde o běh W10 NAD linuxovým jádrem k tomu upraveným a se značnými omezeními a VŠE JE V BETA VERZI!!!Jistě je složité až extrémní koupit nějaký flash USB disk a nainstalovat linuxovou distribuci na něj, pochopitelně včetně zavaděče. A další předpoklad je CUDA, tj. nVidia GPU s proprietárním ovladačem!

Děkuji za moudré rady.

"tak jsem ve své podstatě Linuxový analfabet"Jenže zmíněný postup je v plnohodnotném *buntu mnohem jednodušší a podle mne výsledek i jistější než v tom okleštěném Ubuntu, co je ve W10.Jinak s ohledem na fakt, že jsi ten "analfabet" bych možná volil spíš Kubuntu, které se HW nároky od Ubuntu s prostředím Unity moc neliší, ale uživatelským prostředím ti bude coby uživateli Windows mnohem bližší.Nainstaluj si zmíněnou 14.04 LTS v 64bit verzi:http://kubuntu.org/getkubuntu/když píše "It has been tested on Ubuntu 14.04 LTS.". Na Unity to podle mne závislé vůbec není a bude se ti s tím lépe pracovat.Navíc právě kvůli využití CUDA potřebuješ pokud možno přímý běh linuxu a ne nějakou pseudovirtualizaci ve Windows.

Este si zisti na akom pocitaci prevadzkuje Google AI. Najdes to na wiki.

Nakonec jsem nainstaloval přímo Ubuntu 14.04 (v tom to prý bylo testováno) a v něm Torch (+ matio-ffi a loadcaffe), Octave, CUDA a cudnn.Dle návodu uvedeného zde: https://github.com/luanfujun/deep-photo-styl... , jsem spustil "sh models/download_models.sh" a stáhlo se to, ovšem zasekl jsem se u následujícího kroku:Compile cuda_utils.cu (Adjust PREFIX and NVCC_PREFIX in makefile for your machine):make clean && makeVůbec nevím, jak postupovat, prosím tedy o radu.

Vždyť to máš přímo napsaný "Adjust PREFIX and NVCC_PREFIX" . Musíš změnit proměnný v makefilu, aby odkazovaly na správný soubory. Jeden odkazuje na torch a druhej na cuda. Takže je nasměruješ tam, kam sis je nainstaloval.

Díky moc za vysvětlení, cesty jsem upravil. Nicméně, tím se vyřešilo to, co je uvedeno v závorce.Ovšem, co ten zbytek ? Tzn.:Compile cuda_utils.cu make clean && make

Potom už ho jenom zkompiluješ pomocí toho make příkazu. Pokračuj podle návodu. "Compile cuda_utils.cu (Adjust PREFIX and NVCC_PREFIX in makefile for your machine):"To ti jenom říká jak máš upravit makefile, než ho použiješ ke kompilování kódu.

budeš si zjevně muset ve složce toho cuda utils spustit terminál (aby se ti otevřel rovnou z té složky a nemusel se do ní přesouvat příkazy).A jak tam píšeš:Compile cuda_utils.cu (Adjust PREFIX and NVCC_PREFIX in makefile for your machine):make clean && maketak výslovně zmiňují příkaz:make clean && maketak to prostě zadej do toho terminálu.

Přesunul jsem se tedy do složk se souborem cuda_utils.cu.cd /home/dan/Stažené/deep-photo-styletransfer-masterZde jsem zadal příkaz:make clean && makeBohužel jsem však obdržel chybu:find . -type f | xargs -n 5 touchrm -f libcuda_utils.so /usr/local/cuda-8.0/bin/nvcc -arch sm_35 -O3 -DNDEBUG --compiler-options '-fPIC' -o libcuda_utils.so --shared cuda_utils.cu -I/home/dan/torch/install/include/THC -I/home/dan/torch/install/include/TH -I/home/dan/torch/install/include -L/home/dan/torch/install/lib -Xlinker -rpath,/home/dan/torch/install/lib -lluaT -lTHC -lTH -lpngcuda_utils.cu:8:17: fatal error: THC.h: Adresář nebo soubor neexistuje #include "THC.h" ^compilation terminated.make: *** [libcuda_utils.so] Error 1

Vypadá to, že máš blbě zadanou cestu k tomu cuda. Nenastavil jsi špatnou cestu v makefile? Nainstaloval jsi všechno podle toho návodu?

Cestu tam mám správnou (/usr/local/cuda-8.0/bin), ovšem původně tam byla cesta k CUDA 7.5, ale já jsem sehnal pouze novější CUDA 8.0, tak nevím, jestli to s tím nemůže souviset.Snažil jsem se vše nainstalovat, jak je tam psáno. Tedy s využitím dalších zdrojů informací na internetu.Ale jestli všechno proběhlo jak mělo s jistotou říct nedokážu.

"Cestu tam mám správnou (/usr/local/cuda-8.0/bin)"To je sice pěkný,ale je tam opravdu ten soubor? "Ale jestli všechno proběhlo jak mělo s jistotou říct nedokážu."To nikdo jiný za tebe nevyřeší .

Tak jsem CUDA i cudnn přeinstaloval na verzi 7.5, abych se ujistil, že to není způsobeno nekompatibilitou, ovšem výsledek je stejný.Co se toho souboru týče, tak se obávám, že má být v torch/install/include složka (pravděpodobně obsahující další soubory) THC a TH -I, přičemž ani jedna z nich tam není.

prej ti chybí THC, tak jsi asi neměl jointa Osobně bych se snažil vyvarovat diakritice v cestě a složku dal z:/home/dan/Stažené/deep-photo-styletransfer-master radši třeba do:/home/dan/deep-photo-styletransfer-masterněkdy ta diakritika v názvech může vadit.

Zkusil jsem to tedy i bez diakritiky, na výsledek to ovšem nemělo vliv.