» Poradna » Programy

Zpřeházené ikony w Win98SE ???!!!

Ahoj, od delšího času si ze mě windows dělá srandu...Nechápu to ale valná většina ikon je všelijak pozpřeházená např. U souboru operationflashpoint.exe je vidět ikona Diderot2002 ale když kliknu na vlastnosti tohoto souboru tak se mi ukáže ikona správna! Těchto příkladů by se našla hromada.Zdálo by se že je to prkotina ale po delší práci na pc, prohledávání obsahu disku či hledání nějakého programu to leze pořádně na nervy!Zkoušel jsem antivirák (AVG6+ nejnovější update) a nic takže to bude nějaká nepěkná chyba z dílny Velkého Billa.Nevíte co stím....předem děkuji za odpověd.

Odpovědi na otázku

V adresáři smažte soubor ShellIconCache - a restartujte Woknous. Všechno zas bude OK.

Chtěl jsem samozřejmě napsat "v adresáři Windows" - a nějak mi to nenáviděné slovo vypadlo

Sežeň si prográmek TWEAK UI, na jedné ze záložek je funkce REPAIR, vyber ICONS (tak nějak...), klikni na OK, ikony zablikají a jsou opraveny...Anebo po provedené téhle akce TWEAK UI nebo manuálním smazáním souboru (viz výše) spusť REGEDIT (doufám, že víš jak se to dělá)Najdi tuhle větev: Hkey-Local-Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer, přes pravé myšítko "VYTVOŘ NOVOU TEXTOVOU HODNOTU" a napíšeš tam MaxCachedIcons, jako hodnotu pak zadáš 4000 (maximální hodnota je 8000!!!, ale 4000 ti bude stačit i kdyby si měl celou plochu exploreru zaplácanou ikonama....). Tahle finta zvýší objem "cache" pro ikony, takže se už nebudou plantat jedna přes druhou. Pokud si na editaci registru netroufáš, TWEAK UI ti poslouží taky....Filcka.

jak už bylo napsáno, smaž si nakešovaný ikony, případně si zvětši velikost této cache a restartuj windowsy