» Poradna » Programy

Zpráva v ICQ spustila pogram Skype!

Dnes mi přišla zpráva z neznámého čísla ICQ, která spustila program Skype. Tato zpráva byla odeslána z ICQ čísla: 256-899-316 a obsahovala tento text: CgByig C0FOyYm crpeUNDERAGE LOLITAS!!!(Knock to the following icq: 8590018482 for aditional inf_rmation)We have about 136 Picture sets in color, ranging from about 6-17, including the Polina Files and other popular series. We also have streaming Media! (mostly in MPEG format, some AVI)We accept e-gold for anonymous paayment method! Have Fun and don't get cought!FVaRAkzQd1 T W7AVypadá to jako by Spameři našli způsob, jak posílat spustitelný kód, takže pak ICQ začíná být potencionálně nebezpečné, protože takto vám mohou spuštět na PC třeba viry.

Odpovědi na otázku

Nebyl tam náhodou někde odkaz Callto?

Vše co bylo v té ICQ zprávě jsem zde nakopíroval. Nic jiného tam nebylo. Pokud útočníci našli způsob jak spouštět nebezpečný kód přes ICQ, tak již nepůjde používat. V tom textu je podezřelý první a poslední řádek, vypadají jako strojový kód. Při dalším spuštění Skype zprávou ICQ budu muset to ICQ vypnout, než se začnou šířit nebezpečnější věci!

Ještě bych rád doplnil, že se jedná o ICQ 5.10.2575

Ten prvni a posledni radek muze bejt jen poradovy cislo, kterym si chteji identifikovat adresata. Pokud zprava obsahovala kod, tak ho ICQ_lite prezvejka jako kod a nic se ti nezobrazi. Pripodobneni: kdyz si prohlizis obrazek JPG, tak se ti taky do obrazku nevykresli hlavicka s EXIF daty.

No mne nikdo bez toho ze bych ho autorizoval nic neposle-pouzivam sice mirandu na vsechny protokoly skype,icq,jabber,irc navic bezi v sandboxu takze rek bych ze by se stalo kulovy protoze nic nejde mimo virtualni adresar sandboxu.Takze de pouzivat dal...Mne osobne spusti velky kulovy.

O ICQ je znamy ze je deravy jako reseto, ale vsichni to pouzivaji. Ja sem uz davno presel na alternativni klienty (Miranda, trillian, ..)

No i kdyz otazkou je jestli to neco resi, hmm